Підсвічена краса: у центрі Франківська засяяла щойно відреставрована пам’ятка архітектури (ФОТО)

24 жовтня комунальники з “Міськсвітла” вперше увімкнули вечірню ілюмінацію на будинках по Мазепи 7-9, де щойно завершилася капітальна реставрація фасаду.

svitlo-budivlyaosvitlennyamazepi-1993

Красу відновленої більш ніж столітньої австрійської кам’яниці тепер щовечора підвсічуватимуть 14 діодних прожекторів. Як повідомив  директор КП “Івано-Франківськміськсвітло” Віктор Синишин, лампи вмонтували таким чином, аби підкреслити красу дому, та водночас не заважати світлом його мешканцям.

Оцінив відновлену споруду міський голова Руслан Марцінків.Він розповів, що у цьому році підсвітять і сусідній будинок під №5 та ще п’ять архітектурних пам’яток міста, зокрема колишній готель “Київ” на початку Стометрівки (Незалежності, 4).

“Я вважаю, що це дуже добра практика, і в найближчому часі всі пам’ятки архітектури будуть саме такими – з гарним фасадом, освітленням, аби показати гостям, туристам, ну і мешканцям міста було приємно тут жити і ходити”, – наголосив мер.

До слова, з відреставрованої будівлі прибрали зайву рекламу, тепер реконструкції чекають двері у будинку. Всі ремонтні роботи здійснили за кошт міського бюджету.

Проект реконструкції було виготовлено на замовлення КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”. Раніше, за співфінансування співвласників будинку, на пам’ятці архітектури було капітально відремонтовано дах.

 

svitlo-budivlyaosvitlennyamazepi-4982

svitlo-budivlyaosvitlennyamazepi-4991

svitlo-budivlyaosvitlennyamazepi-4995

svitlo-budivlyaosvitlennyamazepi-4998.

Джерело.