Народний депутат готовий взяти Міхальця на поруки. ФОТО

Вчора Івано-Франківський міський суд розглядав подання прокуратури про обрання запобіжного заходу начальнику патрульної поліції Івано-Франківська Дмитру Міхальцю, який обвинувачується у перевищенні службових повноважень.

Підтримати Дмитра Міхальця прийшли активісти, журналісти і народний депутат Віктор Шевченко, який подав клопотання про взяття обвинуваченого на поруки.

14885748_2022497767976852_825758424_n

Прокурор Богдан Бурак подав клопотання, в якому просить застосувати запобіжний захід у виді застави розміром 80 мінімальних зарплат та заперечив проти задоволення клопотання нардепа.

“Зараз сторона захисту буде стверджувати, що Міхалець має постійне місце роботи, проживання, у нього є дружина і він нікуди не виїжджатиме. Я особисто був присутній при врученні йому підозри, він її отримав, і він доповів керівництву, і тоді керівництво відправило одразу його у відрядження. Такими діями департаментом патрульної поліції здійснюється перешкоджання досудовим розслідуванням. Запобіжний захід треба обрати з метою виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків. У мене немає впевненості, що завтра департамент патрульної поліції не видасть наказ про відправлення Міхальця у довгострокове відрядження. Тому необхідність обрання запобіжного заходу об’єктивно існує”, – виголосив прокурор.

Адвокат поліцейського Ігор Кукушкін вважає обрання запобіжного заходу необґрунтованим.

“Під час обшуку у мого підзахисного було вилучено копії документів. І так, у нього є американська віза. Літак до США полетів сьогодні о 10.10, якщо б він збирався втекти, то уже б полетів”, – запевнив Кукушкін.

Він зазначив, що розмір піврічної зарплати Міхальця ледве дотягує до однієї третини розміру затребуваної прокуратурою застави. Майна Міхалець теж не має, а його дружина вагітна і не працює. Тому захисник просив суд, якщо і обирати запобіжний захід, то зменшити заставу до 20 мінімальних зарплат. Але, на думку захисника, обвинуваченого слід випустити на поруки нардепа.

Обвинувачений Дмитро Міхалець теж просив суд не задовольняти клопотання прокурора, оскільки у Франківську знімає квартиру, має малий дохід, а його дружина чекає дитину.

14825820_1202089133165986_535165587_n

Народний депутат Віктор Шевченко пояснив, чому готовий взяти на поруки Міхальця.

“Всім відомий рівень довіри суспільства до патрульних. Відповідно, і до самого Дмитра Міхальця. Я знаю особисто пана Міхальця, можу гарантувати його чесність і відповідальність. Я вважаю, що є дуже велика увага громади до цього процесу. Зараз ми обираємо запобіжний захід не лише для керівника патрульної поліції, а й для всієї патрульної поліції. Ми зараз можемо дати ляпаса патрульній поліції, а вони мають найбільшу підтримку у суспільстві. Крім того, я, як народний депутат, якому довіряє громада, так само готовий взяти на поруки пана Міхальця”, – відзначив нардеп.

РЕКЛАМА: