Як вибратися живим з падаючого ліфта: варто знати

На жаль, ніхто з нас не застрахований від попадання в екстремальну ситуацію, однак в наших силах заздалегідь дізнатися, як в такому разі діяти.Саме своєчасні і правильні дії можуть врятувати життя вам і вашим близьким.

84b6d3u-960

Ділимося  з вами рекомендаціями вчених і інженерів про те, що потрібно і чого категорично не можна робити, якщо ви опинилися в падаючому ліфті.

У жодному разі не намагайтеся пригнути у момент удару об землю

По-перше, вам буде важко підстрибнути, перебуваючи у вільному падінні. По-друге, стрибок зменшить швидкість падіння рівно настільки, наскільки швидким він буде, і це погані новини для тих, хто не займається баскетболом професійно, тобто для більшості. По-третє, ви не можете передбачити, на яку частину тіла ви приземлитеся і до яких травм це призведе. Хлопці на каналі Discovery вже давно довели, що так робити не можна, в цьому відео.

Не стійте прямо!

Теж не найкращий варіант, оскільки під час падіння на ваші ноги обрушиться маса, яка в 10 разів перевищує масу вашого тіла. Це може привести до дуже серйозних травм.

Найкраще положення під час удару об землю – лежачи на спині на підлозі ліфту

Як тільки ви відчули, що ліфт падає, негайно ляжте на спину на підлогу ліфта. У цій позиції сила удару буде рівномірно розподілена по всій площі вашого тіла.

Якщо у ліфті багато людей і лягти вам не вдасться, сядьте або зігніть ноги у колінах

Тоді необхідно сісти на підлогу – в цій позиції навантаження на скелет буде меншим, ніж в стоячому положенні. Якщо місця в ліфті зовсім мало, то зігніть ноги в колінах – це теж допоможе зменшити силу удару.

РЕКЛАМА: