Готуйтесь! В січні рахунки за опалення будуть втричі більше

Очікування лякає. Приблизно розрахувати свої витрати на опалення в залежності від температури за вікном можна за допомогою звичайної пропорції, розповідає from-ua.

a34161e77ee3c82f541e6a378378c4c0

“Для розрахунку потрібно знати різницю температур в приміщенні і на вулиці, – розповів фахівець однієї з компаній з продажу обладнання для опалення. – Якщо ви не проводили утеплення будинку, то тепловтрати будуть однаковими і цим коефіцієнтом можна знехтувати. Залежність там лінійна. Якщо у вас вдома 22 градуси, а на вулиці +2, то різниця 20 градусів. Якщо на вулиці буде -2, то різниця складе 24 градуси. Переводимо ці дані в тепло або гроші і отримуємо, що різниця в рахунках буде близько 20%”.

Середня температура в другій половині жовтня близько 4 градусів. Схожа середньорічна температура і в листопаді.

А вже в грудні вона знизиться до -1.

Тобто якщо весь цей час буде вдома постійна температура 22 градуси, то рахунок за листопад буде в середньому в два рази вище жовтневого (з-за кількості днів, скільки гріли батареї), а в грудні рахунок буде на 25-30% вище листопадового з-за різниці температур.

У січні і лютому в Україні середня температура становить близько -4 градусів. Це означає, що рахунки будуть у півтора рази більше, ніж у листопаді

РЕКЛАМА: