8000 грн зарплати обіцяють рибним патрульним Франківщини

Рибоохоронний патруль Івано-Франківщини буде регулярно звітувати про результати своєї роботи, а також проводитиме спільні рейди з представниками громадськості.

9087028b533e878da78b37d63610a80f1

 

«Достойні умови роботи для патрульних – необхідна складова реформи. Патрульні Івано-Франківщини отримають сучасну форму, човни, автівки, що допоможе вибудувати якісно нову систему контролю, – каже голова Держрибагентства Ярема Ковалів.– Важлива складова – це паливно-мастильні матеріали, ми передбачили в бюджеті на 2017 рік кошти на їх придбання в достатньому об’ємі. Заробітна плата рибоохоронних патрульних буде складати 7-8 тис грн. – за рахунок внутрішньої оптимізації та отримання додаткового фінансування в рамках державного бюджету. В порівнянні, працівники ліквідованої рибоохорони отримували заробітну плату в 1,2 тис грн».

Нагадаємо, запуск рибоохоронного патруля в регіонах України є складовою Концепції реформування рибного господарства. Відповідно до неї, розпочалася реформа органів рибоохорони: ліквідація діючих органів рибоохорони та створення нового органу «рибоохоронного патруля».

Рибні патрульні Івано-Франківщини наберуть на основі відкритого конкурсу, після чого кращі пройдуть фахове навчання, курси підвищення кваліфікації у європейських експертів, а також будуть оснащені сучасною технікою.

Перший в Україні рибоохоронний патруль розпочав роботу 16 червня на Київщині. 45 рибних патрульних Київщини було відібрано з 2000 претендентів через відкритий конкурс, вони пройшли фахове навчання в українських та стажування у європейських фахівців. За період роботи виявлено 529 порушень із збитками державі на суму близько 1,2 млн грн..

Джерело.