В Івано-Франківську планують відкрити інноваційний центр на тридцять тисяч квадратних метрів на базі колишнього заводу

Про це в інтерв’ю “Українській правді” розповів засновник урбаністичної платформи “Тепле місто” і відомий ресторатор Юрій Филюк.

mx_6qaqayfq-raphael-koh_148231398654

Бізнес-план для нового проекту “Теплого Міста” – інноваційного центру на тридцять тисяч квадратних метрів на базі колишнього заводу “Промприлад” – розробляє американська компанія “SRI International”, якій належать такі винаходи як інтернет, банківські кредитні картки та багато інших.

“Це організація найвищого рівня у світі у своєму сегменті. І це їхній перший проект в Україні, саме в Івано-Франківську. Мені здається, що це навіть їхній перший проект на пострадянському просторі”, – повідомив Филюк.

Про новий проект Филюк каже, що він не стане аналогом проектів на базі закинутих заводів, що вже є в столиці й розробляється у Львові. Переконує, що в Івано-Франківську буде щось зовсім інше.

“Ми робимо нову форму на перетині трьох напрямків, у яких розвиваємось – неформальна освіта, сучасне мистецтво і нова економіка. Це має бути набір різних бізнес-елементів, культурних та мистецьких інституцій, які між собою в комплексі створюють загальну еко-систему. Ця система повинна детонувати розвиток у місті в цих трьох сферах”, – говорить Филюк.

Колишній завод, за задумом Филюка, стане масштабною базою для розвитку місцевого бізнесу і культури та мотивуватиме повертатися з-за кордону місцеві уми.

“Люди їдуть, бо тут немає можливості себе реалізувати. Тому треба створювати для них еко-систему підтримки, якою має стати “Промприлад”, – резюмує інноватор.

І вже є люди, які повертаються.Серед них пивовар Назар Дребот, який багато років варить пиво в Європі та США. Тепер хоче власну пивоварню на базі “Промприладу”. Частину продукції планує продавати в Штати. Порахував, що це буде вигідно, адже собівартість виробництва тут значно нижча, ніж на Заході.

В компанії “SRI International” “Тепле Місто” також замовило дослідження макроекономіки регіону, включаючи транскордон.

Джерело.