“Укрнафта” відновила видобуток нафти на родовищі в Івано-Франківській області

Найближчим часом фахівці оцінять після тривалого простою технологічні характеристики свердловин і зможуть спрогнозувати обсяги видобутку нафти та газу.

Найбільша нафтовидобувна компанія «Укрнафта» відновила видобуток сирої нафти на Битків-Бабченському родовищі в Івано-Франківській області. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Спільне підприємство «Укркарпатойл Лтд.» відновило видобуток на Битків-Бабченському родовищі після отримання дозвільних документів від управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України», – повідомили в компанії, додавши, що «Укрнафта» є засновником компанії «Укркарпатойл Лтд.» і володіє 100% часткою її статутного капіталу.

За інформацією прес-служби, найближчим часом фахівці «Укркарпатойл» та «Укрнафти» оцінять після тривалого простою технологічні характеристики свердловин і зможуть спрогнозувати обсяги видобутку нафти і газу. «Орієнтуючись на показники 2015 року, відновлення видобутку на зазначеному родовищі дасть змогу видобути до кінця цього року 39 тис. тонн нафти і 22 млн куб. м природного газу, оціночний обсяг рентних платежів державі становитиме близько 160 млн грн», – наголошується в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, у 2015-2016 роках Державна служба геології та надр активізувала роботу щодо зупинення дії ліцензій для «Укрнафти». 23 серпня 2016 року Держслужба видала наказ про зупинення дії трьох спецдозволів у зв’язку із заборгованістю компанії з виплати рентної плати. За даними компанії, видобуток нафти на Леляківському родовищі було припинено у травні 2016 року, а на Битків-Бабченському – в липні 2015 року. 10 лютого 2017 року «Укрнафта» почала підготовчі роботи для відновлення видобутку нафти на Битків-Бабченському і Леляківському (Чернігівська обл.) родовищах.

За інформацією компанії, призупинення дії 14 спецдозволів, яке ініціювала Держгеонадр, призведе до зниження обсягів видобутку компанією вуглеводнів (з розрахунку 285 тис. тонн нафти з газовим конденсатом і 135 млн куб. м газу на рік), звільнення 1,8 тис. осіб, а також позбавить державний бюджет податкових надходжень.

Читайте також  Україна та Словаччина призупинили транзит неякісної російської нафти

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.