Ніколи не викидайте полежавший пророслий часник

Це непрощенна помилка!Часник, як і цибуля, ближче до весни пускає коріння і зелені паростки. Багато викидають полежати овоч, вважаючи, що він втратив свою користь і смакові якості. Насправді це – непрощенна помилка.

У пророслому зубчики міститися ті корисні речовини, яких немає навіть у звичайному часнику, чого тільки коштує цілий набір антиоксидантів: аллицин, алліін і аллілдісульфід. Далі «З Смаком» розповість докладніше, в яких випадках такий запашний овоч особливо корисний.

Навіщо є пророслу часник

В процесі проростання у часнику з’являються нові ферменти з потужним дією проти багатьох захворювань. Навіть за смаком зелені пір’я гостріші з насиченим ароматом.
За зубчику в день корисно з’їдати при зниженому імунітеті, простудних, вірусних захворюваннях.
З часнику роблять безліч настоянок для очищення судин і нормалізації роботи серця. А ось пророслу часник в таких випадках не треба замочувати, наполягати або запарювати – беріть і їжте!
Такий часник народна медицина рекомендує приймати для профілактики інсульту та тромбоутворення.
Він допоможе при отруєнні, зупинить діарею.
Запобігає розвитку злоякісних клітин, очищає організм від канцерогенів.
Антиоксиданти пророслого часнику здатні призупинити передчасне старіння клітин і появу зморшок.

Як вживати часник пророслий

  • Домашній часник більш корисний, ніж покупної: будьте обережні, у супермаркетах часто зустрічається овоч китайського виробництва з сумнівною якістю.
  • Найкраще пророщувати часник самостійно, створивши сприятливі умови для появи зелені.
  • Перед вживанням розріжте часник навпіл і переконайтеся, що паросток має насичений колір, не почорнів і не почав гнити.
  • Додавайте таку приправу в улюблені страви, не піддаючи тепловій обробці. Врахуйте, що у нього більш насичений гострий смак, ніж у звичайного часнику і можна переборщити з кількістю!

Дієтологи часто радять вживати пророщені злаки, горох, редис, кріп, люцерну. В таких продуктах міститься багато рослинного білка, вітамінів і антиоксидантів. Ми обов’язково напишемо про їх корисні властивості більш детально в інших статтях! А поки поділіться корисною інформацією з друзями.

РЕКЛАМА: