Хто їздить відпочивати на Яремчанщину: соціологи досліджували мотиви, звички і враження туристів. ІНФОГРАФІКА

Соціологічне дослідження свідчить, що більшість туристів мають гарні враження й задоволені відпочинком у Яремчанському регіоні, але відзначають і недоліки.

Соціологічна агенція “Фама” презентувала результати дослідження туристичної привабливості Яремчанського регіону.

За даними дослідження, понад 90% туристів приїжджають у Яремчанський регіон задля активного відпочинку та рекреації: сходження на вершини, піші прогулянки, рафтинг, катання на лижах і  сноуборді тощо. Решта відсотків розподілились поміж тими туристами, які їдуть на шопінг, у бізнес-справах, відвідують релігійні чи гастрономічні тури.

Також у дослідженні визначали враження від подорожі і відпочинку та загальні оцінки туристів. 88,0% опитаних респондентів задоволені різною мірою, 91,0% задекларували намір повернутися у регіон, а 94,9% рекомендуватимуть відпочинок друзям та родичам.

“Високі цифри є підставою для гордості, але якісні дослідження показали, що на цей момент вдячний клієнт демонструє запит на покращення туристичної пропозиції в обмін на збереження лояльності до Яремчанського краю, – говорить кандидат соціологічних наук, директор Соціологічної агенції “Фама” Мар’яна Малачівська-Данчак. – Саме дослідження проводилось не для того, аби критикувати, а для того, аби зібрати інформацію для формування оптимізованої стратегії розвитку регіону. Безумовно, що управлінці, бізнесмени, мешканці детально знайомі із ситуацією у регіоні, але дослідження проводиться з ціллю отримати систематизований огляд зі сторони клієнта та гостя Яремчанщини”.

За даними дослідження, туристам Яремчащини подобається географічна наближеність краю, добрий клімат та повітря, гарні краєвиди.

Серед вад туристичного регіону опитані виділяють вирубку лісів, забруднення територій, велику кількість безпритульних тварин. Щодо запитів туристів, то найчастіше звучить: налагодити каналізування, популяризувати чистий відпочинок та практики “еко-френдлі”, розчистити русла річок та зупинити вирубку лісу.

Дослідження проводилось у літній та зимовий туристичний сезон Яремчащини. Тож результати показують відмінності “зимових” та “літніх” туристів. До прикладу:

Читайте також  Скільки коштують вбивства українців на Донбасі: зізнання російського терориста Агєєва

•    Яремчанщину відвідували влітку та взимку здебільшого українці (96,4% та 88,7% відповідно). Влітку більше відпочивальників з Карпатського регіону (32,1%) та Правобережжя (27,6%). А от взимку кожен четвертий зі столиці, кожен п’ятий з Правобережжя та Лівобережжя, 15,3% гостей з Карпат та 11,3% з Примор’я.

•    Тривалість поїздок між літніми та зимовими туристами відрізняється: взимку більше тих, які приїжджають на вікенд (до 3 днів) – 56,9%, натомість влітку частіше приїжджають на вакацію (більше 5 днів) – 52,5%.

•    Як влітку, так і взимку 3/4 подорожують між різними місцями Яремчанщини і сусідніх областей, а кожен третій і влітку, і взимку відпочиває у межах однієї локації.

•    Середні витрати на відпочинок з розрахунку на одну особу влітку – 1100 гривень (найвищі у гостей Буковелі – 1450 гривень, найнижчі Ворохта – 700 гривень, Яблуниця – 750 гривень). Середні витрати туристів на відпочинок з розрахунку на одну особу взимку – 1550 гривень (найвищі, як і влітку на Буковелі, – 2400 гривень, найнижчі, як і влітку Ворохта, – 1000 гривень, Яремче, Микуличині – 1200 гривень).

Також слабким місцем позиціонування Яремчанщини як туристичного продукту є невикристалізувана концепція, не виражені брендові ідентифікатори: на запитання “Яремчанський край – це…” туристи не мають іншої відповіді, окрім “Це природа”.

Пора року також впливає на вибір транспорту для туристів. Взимку найчастіше туристи приїжджають до Яремчаського регіону потягом (40,3%). Другий за популярністю транспорт – це власне авто (37,1%). Ще 11,7% використовують туристичний автобус, а 10,5% громадський транспорт. Всього 0,5% приїздять завдяки авіасполученню (літаком до найближчого аеропорту). Влітку, навпаки, збільшується частки тих туристів, які приїздять на власному автомобілі (48,5%) і зменшується частка тих, хто їде потягом (32,9%). Влітку у порівнянні з зимою значно менше відвідувачів, які обирають туристичний автобус, – всього 3,6%. Ще 14,3% їдуть громадським транспортом. Проте, є і такі які приїздять автостопом, – їх 0,7%.

Читайте також  На Прикарпатті мати здала поліцейським сина-наркомана

Дослідження реалізовано Соціологічною агенцією “Фама” на замовлення та за підтримки Інституту розвитку Яремчанського краю та проекту ПРОМІС. Мета проекту – дослідити привабливість Яремчанського краю серед наявних туристів для оптимізації роботи над підвищенням атрактивності регіону як туристичного продукту.

Довідка

Дослідження туристичної привабливості Яремчанського регіону передбачало збір даних у два етапи: опитування туристів із використанням жорсткого інструментарію та проведення глибинних інтерв’ю за гнучким сценарієм (кількісний та якісний етапи, відповідно). Дослідження проводилось у літній та зимовий туристичний сезон.

Кількісний етап – опитування туристів проводилось методом “face to face” інтерв’ю шляхом експрес-опитування відпочивальників Яремчанського регіону у серпні 2016 року та у лютому 2017 року. Щоразу було опитано 400 респондентів віком від 18 років. Застосовувалась пропорційна стратифікаційна вибірка без встановлення квот на основі соціально-демографічних характеристик, проте із врахуванням вікового цензу.

Якісний етап – глибинні інтерв’ю були проведені у березні 2017 року (10 інтерв’ю) та у серпні-вересні 2017 року (11 інтерв’ю). Загальна кількість інтерв’ю – 10. До участі у дослідженні були залучені туристи та відпочивальники Яремчанського регіону. Алгоритм відбору учасників дослідження – відбір типові випадків.

Дослідження туристичної привабливості Яремчанського регіону підготовлене соціологічною агенцією “Фама” на запит ГО “Інститут розвитку Яремчанського краю” та проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст” (Проект “ПРОМІС”).

Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...