ВАЖЛИВО ЗНАТИ КОЖНОМУ! 2 червня. Що зробити, щоб вберегти себе від ЛИХА! НЕ легковажте!

Якщо йде дощ другого червня, то, за прикметами, усе літо буде сонячним. У церкві 2 червня вшановується пам’ять мучеників Астерія, Олександра і Фалалея (Фалатея). Вони постраждали за віру в Христа – їх піддали жорстоким тортурам і вбили, відрубавши голову. Наймолодшому Фалатею в той час було 18 років.

Здавна вважалося, що 2 червня – один з найбільш сприятливих днів для посадки огірків у відкритий грунт. Також відзначали початок цвітіння глоду і кмину. День 2 червня, як правило, видавався теплим, люди молилися богам і просили у них рясних дощів, які і допомагали зібрати багатий урожай. Але огірки садили таємно, щоб про це не знали надто допитливі сусіди. Належало приховувати факт посадки огірків навіть від членів сім’ї, які в цьому процесі не беруть участь. Коли перший виріс огірок – було прийнято закопувати його в городі – вважалося, що в цьому випадку урожай буде хорошим, і багато огірків зросте. Якщо ж сусіди помічали “первістка”, значить, плоди могли зіпсуватися.

У народі свято називали по-різному: День Фалатея, Фалалей Тепловій, Огірочник, День Алексія, Грядочник, Фалалей Теплий і т. д. Говорили: “Прийшов Фалалей – досівай огірки мерщій”, “На Пилипа і на Фалалея – діставай огірки швидше”. “На Фалалея – сади огірки”.

Народні прикмети на 2 червня

Якщо йде дощ – усе літо буде сонячним

Дощ 2 червня – в грудні почнуться снігопади

На ялинці з’явилося багато шишок – прикмета того, що буде хороший урожай огірків і аґрусу. До речі, саме в цей період цвіли пізні сорти агрусу, розпускався жасмин, а в городі робили повторний посів редиски.

З 2 червня і до 12 червня можна проводити посадку розсади баклажанів у відкритий грунт, не забуваючи вкривати їх на ніч.

РЕКЛАМА:
загрузка...