Руслан Коцаба: Я не збираюсь тікати від суду

Як писала Фіртка, Вищий спеціальний суд скасував виправдальну ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області в справі блогера та журналіста Руслана Коцаби, якого було спочатку засуджено до 3 років і 6 місяців позбавлення волі за перешкоджання діяльності ЗСУ, а потім — виправдано.

«Якщо відмінено виправдальну ухвалу Апеляційного суду, я з часу зачитання цієї касаційної ухвали автоматично набуваю статус обвинуваченого. Мене можуть заарештувати в будь-який момент. Єдине, повний текст ухвали буде зачитано 7 червня о 10 годині, там будуть чітко вказані мотиви, за якими з мене скасовано виправдальну ухвалу і механізм, запобіжного заходу ( хоча взагалі ч.1 ст.111 (державна зрада) рахується особливо тяжким злочином проти держави, а це від 12 років і вище — і не передбачає інші міри запобіжного заходу», — говорить Руслан Коцаба в ефірі Громадського Радіо.

Нагадаємо, раніше апеляційний суд Івано-Франківської області повністю виправдав журналіста, який закликав українців не йти на війну і не брати участі в мобілізації.

«Апеляційна ухвала дуже чітко подала, що жодного факту моєї так званої державної зради не було надано. Тобто 524 дні мене тримали в камері СІЗО тільки, щоб настрахати інших журналістів. В принципі вони добилися свого і ми бачимо, що зараз серйозні проблеми з свободою слова в Україні», — говорить Коцаба. «Я не знаю, наскільки адекватна влада, але мені дуже прикро, що з вчорашнього дня я перестав вважати судову гілку влади незалежною. Вчора вони мали шанс показати післямайданний владі, що в нас є незалежний суд», — додав журналіст про рішення Вищого спеціалізованого суду.

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд визнав винним Руслана Коцабу у перешкоджанні діяльності ЗСУ в особливий період і призначив покарання у вигляді 3,5 років ув’язнення.

Руслан Коцаба дав переше інтерв’ю після 500 днів в СІЗО (відео)

Державної зради, в якій Коцабу звинувачувала прокуратура, суд у діях блогера не побачив, а його матеріали для російських ЗМІ розцінив як реалізацію права на свободу слова. Також суд скасував арешт на майно, яке було вилучено під час арешту Коцаби. Прокуратура просила для обвинуваченого 13 років ув’язнення.

Після вироку Івано-Франківського міського суду Коцаба та його обидва адвокати заявили про намір апелювати рішення міського суду. Блогер своєї вини не визнає.

22 червня суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Олександр Васильєв, якому випав розгляд справи блогера, подав заяву на самовідвід. Своє рішення він пояснив тим, що часто відвідує окуповану територію, де має близьких родичів, рухоме та нерухоме майно, а ці факти «відповідно як до національного законодавства, так і до європейського, можуть бути використані кожною зі сторін процесу як такі, що викликають сумнів у неупередженості судді». Тоді Апеляційний суд Івано-Франківської області взявся за розгляд заяви судді.

Раніше Коцаба оприлюднив звернення до Президента «Я відмовляюсь від мобілізації».

РЕКЛАМА:
загрузка...