Ільїн день 2017: що можна і не можна робити в цей день

Ільїн день відзначається щороку 2 серпня, є великим святом. Назване воно на честь пророка Іллі. Як і будь-яке інше церковне свято, Ільїн день має свої традиції, особливості, а також деякі заборони.

 

Що потрібно зробити в цей день

Кожна віруюча людина цей день неодмінно поспішить до церкви. Адже в цей день в храмах відбуваються урочисті богослужіння на честь пророка Іллі. Також влаштовуються хресні ходи.

Після богослужінь сім’ї збираються за святковим обідом.

Люди, що займаються землеробством, можуть в цей день попросити у Іллі хорошого врожаю.

Що не можна робити в цей день

Вважається, що в цей день не можна виконувати ніякої роботи в полі і по будинку, щоб не розгнівати святого пророка. У народі є повір’я, що роботи в це свято в городі можуть привести до загибелі врожаю. Тому люди намагаються відкласти всі справи і відпочити в цей святковий день.

Не заборонено в цей день лише проводити роботи, пов’язані з утриманням бджіл і доглядом за ними. Можна в цей день займатися заготівлею воску для свічок. Вважається, що саме на Іллю він виходить найкраще, володіє особливою енергією, здатною захистити від усього лихого.

В Ільїн день заборонено купатися.

Повір’я говорить, що коли Ілля вирушив на небо в колісниці, то кінь втратив підкову з копита. Нібито та підкова охолодила воду. Тому, купаючись на Іллю в водоймах, можна застудитися.

Не можна 2 серпня також ловити рибу.

Також в народі вірять, що не потрібно стоять в цей день під деревом, кричати, лаятися, сваритися – може вдарити блискавкою. Також в народі раніше вірили, що в цей день блискавка може вразити грішну людину.

Не можна також стояти на перехрестях, так як там збираються різні нечисті. Наші предки також вірили, що нечиста сила в Ільїн день може вселитися в домашніх тварин і худобу. З цієї причини живність не випускали з двору і не впускали до хати.

Головне, що не можна робити в цей день– це лихословити, бешкетувати, зловживати алкоголем. Провести його потрібно з добрими думками і відкритим серцем.

РЕКЛАМА: