Заробітчанство в Росії: через запровадження візового режиму українців можуть депортувати

Мова про запровадження візового режиму із Російською Федерацією йде уже кілька років. В стінах українського парламенту неодноразово точилися гострі дискусії з цього приводу. Однак тепер, схоже, відповідне рішення таки буде прийняте.

У ВРУ зараз оцінюють можливу кількість голосів народних депутатів за введення візового режиму з Росією. Про це перший заступник голови фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук.

За його словами, зараз у парламенті також проводиться роз’яснювальна робота з даного питання.

“На мій погляд, одразу після отримання Україною безвізу (з ЄС) наступне стратегічне питання, яке потрібно вирішити в парламенті, – це введення візового режиму з РФ … Введення візового режиму буде адекватною відповіддю української влади на всю ту агресію, яка відбувається протягом останніх років”, – зауважив нардеп.

Тим часом в Росії вже встигли відреагувати на таку ініціативу українських нардепів. «Введення системи попередньої електронної реєстрації для громадян Росії, які в’їжджають в Україну, або так званого біометричного контролю – це, по суті справи, встановлення візового режиму між нашими країнами, і його «упаковка» принципового значення не має», – сказав перший заступник голови комітету Ради Федерації РФ з оборони і безпеки Франц Клінцевич. Він додав, що що в Росії працює 4 млн українців і «когось із них доведеться ввічливо попросити покинути РФ».

Експерти наголошують, що із впровадження візового режиму з Росією життя українських заробітчан там стане нестерпним. Так, російський журналіст Матвій Ганапольський прогнозує, що практично всіх українців «витурять з Росії».

Небезпеку виїзду на заробітки до Росії не варто недооцінювати. Останнім часом там прочастішали випадки трудового рабства, в котре потрапляють українські працівники. В таку ситуацію потрапили вже понад 400 українців. Про це повідомила координатор проекту “Медійна ініціатива за права людини” Марія Томак.

“Росія не вважає за обов’язок повідомляти Україну про затримання її громадян, хоча це є порушенням норм. Саме тому чіткі цифри про постраждалих говорити складно. На жаль, реальність така, що українці десятками їдуть заробляти гроші до Росії і не повертаються”, – розповіла вона.

Водно час, за інформацією РФ, в Росії засуджено більш ніж 2 тисячі громадян України.

Висновок напрошується один – українцям в Росії загрожує небезпека. Тим заробітчанам, які вже там, краще повертатися додому. Тим більше, альтернатива є – і європейські, і американські країни все частіше приймають до себе українських різноробочих та фахівців.

За матеріалами:

http://ukr.segodnya.ua

http://gordonua.com

https://www.unian.ua

РЕКЛАМА: