На мобільних абонентів чекають шокуючі нововведення. До цього українці не були готові

Так, Держспецзв’язку, розробила законопроект про обов’язкову реєстрацію абонентів мобільного зв’язку, згідно з яким клієнтам стільникових операторів пропонують укладати договір у письмовій або будь-який інший формі, але при цьому зобов’язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх користувачів, передає Корупція.Інфо.

Крім того, Держспецзв’язку пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.
Нагадаємо, що система контролю сірого імпорту мобільних телефонів по IMEI заробила в Україні у 2009 році, а в 2014 році, згідно з поправками, Укрчастотнагляд позбувся цієї функції, а реєструвати IMEI стало необов’язково.

У пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв’язку йдеться про те, що відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки “в умовах кібернетичних загроз”.

“Крім того, вимагає уваги ситуація з використанням кінцевого обладнання (айфони, Айпад, комунікатори, смартфони, мобільні телефони) на тлі зростаючого спектра надання послуг на базі телекомунікацій, так як неконтрольоване кількість кінцевого обладнання в обороті сприяє поширенню” мобільного шахрайства “та інших кіберзлочинів”, – написано у пояснювальній записці.

За задумом Держспецзв’язку, у інших відомств з моменту прийняття закону буде тільки три місяці на адаптацію нормативних актів. Водночас 8 серпня Нацкомісія з питань регулювання зв’язку схвалила законопроект Держспецзв’язку, але пропонує збільшити перехідний період на півроку. За цей час абоненти повинні будуть надати свої особисті дані операторам.

Так, президент компанії Київстар Петро Чернишов, вважає, закон написаний непрофесійно.

На думку прес-секретаря Vodafone Ukraine Вікторії Павлівської, компанія готова підтримати зміни по реєстрації абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси клієнтів, так як головним ризиком вважає, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися без послуг зв’язку. Тому називає реальний термін реєстрації – два роки.

Як раніше писала Politeka, російські мобільні оператори дали зрозуміти російським туристам в Криму, кому належить анексувати півострів.

РЕКЛАМА: