Журналіст упіймав прикарпатського патрульного на корупції

Журналіст упіймав прикарпатського патрульного на корупції


Не всі співробітники управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську – чисті на руку,  – переконаний громадський активіст, журналіст газети «Дорожний контроль» прикарпатець Віталій Мацьоцький.

Свої думки з даного приводу він виклав на власній сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Зокрема, Віталій виявив ознаки порушення вимог фінансового контролю, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» у діях івано-франківського патрульного Ігоря Палійчука. «Знайомтесь, Ігор Палійчук, – написав він у соціальній мережі, – Ось його декларація за 2016 рік  https://public.nazk.gov.ua/…/df0a8dc8-b8eb-436a-bf2b-e40dd1…, в якій зазначено, що транспортний засіб є тільки у його батька, і це ВАЗ 2106 1983 р.в. А вже в січні 2017 року у патрульного Ігоря з’являється автомобіль «Шкода Октавія» 2002 р.в., який він вносить до перегляду декларації https://public.nazk.gov.ua/…/832916cf-091d-405b-9b17-1232d7… І вроді не приховав автівку, але запитань по ній багато». Зокрема, журналіст підмітив, що, якщо підрахувати усі задекларовані поліцейським доходи за 2016 рік та порівняти їх із задекларованою ним вартістю автівки, то авто, як виявляється коштує на 60 тисяч гривень дорожче, ніж заробіток патрульного за 2016 рік. «Звісно, – продовжує В.Мацьоцький, – він міг би отримати позику, але таких відомостей у декларації немає. Виникає запитання, як можна придбати автомобіль, маючи тільки 2/3 його вартості? Це при умові, що жодної копійки з зароблених за рік коштів не витрачати».

Інший момент, який зацікавив активіста – дата складання декларації про суттєві (тобто такі, що перевищують 50 прожиткових мінімумів для працездатних громадян) зміни у майновому стані поліцейського. Закон вимагає від суб’єктів декларування повідомляти Національне агентство з запобігання корупції (з публікацією на сайті НАЗК) про суттєві зміни у майновому стані у 10-денний термін після настання таких суттєвих змін. Втім, не зважаючи на той факт, що, відповідно до другої декларації, І.Палійчук придбав свою «Шкоду» ще 31 січня 2017 року, однак повідомлення про цю суттєву зміну у майновому стані патрульним було подано лише 14 червня 2017 року, тобто майже через 5 місяців після придбання авто у власність. При цьому, на думку В.Мацьоцького, все ж таки подати повідомлення про придбання авто поліцейського спонукало, скоріш за все, притягнення до відповідальності за схоже порушення його колеги.

«На мій погляд, тут попахує, як мінімум, корупційним правопорушенням, – підсумовує журналіст, – а можливо, і злочином, передбаченим ст. 366-1 КК України (стаття 366-1 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за Декларування недостовірної інформації – ред.), а при ретельному розслідуванні – ст. 368-2 ККУ (Незаконне збагачення – ред.)». При цьому пан Мацьоцький зауважив, що, за його даними, вказаною інформацією вже зацікавилися правоохоронні структури.

РЕКЛАМА: