Прикарпатці отримують зарплату майже вдвічі більшу від мінімальної – статистик

На Франківщині середня зарплата штатних працівників підприємств, установ та організацій, де працює більше 10 осіб, у серпні становив 6282 грн. Це майже вдвічі більше від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн).

 

За розміром зарплати штатних працівників область посіла 11 місце серед регіонів України, повідомило управління статистики в області.

У серпні найвищі зарплати були у фінансовій та страховій сферах, на виробництві хімічних речовин і продукції, гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, у сфері транспорту, та добувній промисловості, де заробітки працівників перевищили середній показник по області у 1,5–2,1 раза. Найнижчий розмір заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності (47,7% від середнього показника по області).

Заробітна плата у серпні порівняно з липнем зменшилась на 0,2%, а відносно серпня минулого року збільшилась майже вдвічі.

Заборгованість із виплати зарплати на 1 вересня становила 16,9 млн грн, а це 0,7% суми заборгованості по державі. За цей місяць заборгованість зросла на 4,4 млн грн, або на 34,9%.

Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає на промисловість (68,7% від загальної суми заборгованості) та сферу охорони здоров’я і надання соціальної допомоги (27,1%).

РЕКЛАМА: