“Перший наркотик дитині завжди дають безкоштовно спробувати”: серед українських школярів шириться нова наркокатастрофа

Небезпечні “цукерки” розповсюджують безкоштовно серед підлітків просто у школах.

Як з’ясували журналісти, охочі можуть отримати “цукерки” просто на перерві, які роздають безкоштовно задля того, щоб підсадити на наркоту школярів.

“Перший наркотик дитині завжди дають безкоштовно спробувати. Це тільки лише приманка для того, що далі людина зрозуміла: “О, я хочу”. А наступного разу вже за гроші”, – розповіла керівник реабілітаційного центру підлітків “Нарконон” Наталія Головцова.

За словами експерта, є чимало випадків, коли дитина пробувала “Землянику” і просто божеволіла.

“Це настільки сильні психотропи, що людину просто відвезли в психічний будинок. До нас приїжджали хлопці, але ми розуміли, що цю людину ми не врятуємо, і відправляли до психлікарні”, – зазначила вона.

Окрім цього очільниця наркоцентру наголосила, що зараз дуже багато звернень з дівчатами 15-16 років.

Школярам дістати наркотики не проблема, адже спеціальні написи з інтернет-адресами віртуальних наркомагазинів є біля кожної школи.

Старшокласники однієї з київських шкіл зізнались журналістам, що психотроп “Земляника” з’явився приблизно півроку тому, підлітки йдуть на все, аби стати популярними серед своїх і отримати нові враження. Нині ціна синтетичних “цукерок” в інтернеті стартує від 300 гривень.

Водночас психологи вважають, що зарадити новій наркокатастрофі можна, потрібно лише відверто говорити з власною дитиною та зберігати спокійну та врівноважену атмосферу в родині, адже перший крок до синтетичного кайфу роблять після великих сімейних сварок.

РЕКЛАМА: