Дарунки для творчості від природи: в Яремче відбувся пленер художників. ФОТО

Українські Карпати завжди були і є привабливими для митців. Тут народжувалися прозові та поетичні твори, малярські полотна та кінематографічні стрічки. Гори полонили серця  І.Франка, М. Коцюбинського, Г. Хоткевича, С. Параджанова,  О.Новаківського, Я. Лукавецького, Г. Смольського  тощо. І сьогодні вони не перестають приваблювати  митців своїми краєвидами,  народною архаїкою, культурою, звичаями.

Цьогоріч з 6 до 19 листопада у м. Яремче за підтримки Благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» відбувався пленер художників.

Серед його учасників митці з східної частини України, Києва, Півдня та представники Західної України, загалом 25 представників українського малярства та Білорусі.

Мистецтво є невід’ємною частиною державотворчих процесів. Через мистецтво Україну знають у цілому світі та захоплюються красою нашої держави. Ми повинні допомагати митцям презентувати Україну на міжнародній арені через свої роботи, а самі маємо плідно працювати, аби та краса нашого краю була підкріплена матеріальним достатком українців та благополуччям усієї держави, – наголошує народний депутат України Олександр Шевченко.

Митці знайомились із звичаями, традиціями та історією краю, працюючи не тільки у Яремче, а й здійснюючи виїзди на етюди до Ворохти, сіл Яблуниці,  Поляниці та туристичного комплексу «Буковель». Природа ж була щедрою на різні сюрпризи, дарунки для творчості, адже була досить таки мінливою: то кружляв сніг, то накрапав дощ, то сонячне проміння засипало золотом гори.

Юлія Петрова ділиться думками про своє сприйняття гірського краю:

Яремче надзвичайно цікаве місто, воно різноманітне своїми мотивами. Тут можна відтворити на полотні чудовий водоспад, містичні камені, загадкові гори та теплі й привітні хатки. Все це надихнуло мене на написання “легких” робіт.

Вечорами ж дискутували про сучасне мистецтво, шляхи його розвитку та підводили підсумки творчого дня. Результатом  цих бесід стала пропозиція  мисткині з Кременчука Оксани Бойко про створення мистецького центру на базі туристичного комплексу «Буковель». І запропонувала, як один із можливих варіантів,  проект архітектурно – паркового комплексу зі своєї дисертації, яку вона захищала у Мюнхені.

Народний художник України Іван Боднар, підводячи підсумки пленеру, відзначив:

Цей симпозіум, є великою школою розуміння багатьох аспектів творчого процесу, що зумовлює глибинне завдання художника, створювати образ землі, держави та людини, яка живе й творить світову славу Україні.

Джерело.