Чому у Франківську “швидка” не приїде на виклик, – Марія Бойко

Головна лікарка Івано-Франківська Марія Бойко пояснила специфіку виїздів “швидкої допомоги” на виклики при високій температурі та гіпертонічній хворобі.

Начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко пояснила, у яких випадках працівники швидкої можуть відмовляти у виїзді на виклик.
“Зважаючи на пояснення МОЗ України, можемо припустити, що коли в дитини чи дорослого температура тіла буде до 38 градусів – швидка допомога, скоріш за все, не приїде. Тоді, коли мати повідомляє, що в дитини температура сягає 39 градусів, є якісь інші важкі ознаки хвороби (судоми, задуха) – швидка приїде”, – пояснила вона.
Марія Бойко додала, інформує Місто, що в будь-якому разі працівники швидкої допомоги будуть надавати рекомендації самостійно звернутися до дільничного педіатра, терапевта чи сімейного лікаря.
“Ми звикли викликати швидку, коли в нас є розлади здоров’я. Проте у цілому світі це не просто швидка, це – екстрена невідкладна допомога, – наголошує головна лікарка Франківська. – Тобто той вид допомоги, який надається при станах, загрозливих для життя”.
Вона зазначила, що в багатьох розвинутих країнах швидка не виїздить на підвищення температури.
Марія Бойко також розповіла, чи приїжджатимуть до людей із високим тиском. За її словами, якщо виклик буде у робочий час – з 8:00 до 18:00 – швидка не приїде.
“І це регламентовано вже кілька років постановою Кабінету Міністрів України, де визначено події, на які повинні реагувати працівники екстреної допомоги. Проте у разі, коли в пацієнта є інші ознаки хвороби, що можуть призвести до невідворотних наслідків для життя, то диспетчер, працівник екстреної медицини, скерує машину до такого пацієнта”, – зауважила начальниця міського управління охорони здоров’я.
Марія Бойко додала: аби мінімізувати негативні наслідки для здоров’я при високому тиску – а це, найчастіше, інфаркт чи інсульт, – в країні ще у 2013-15 роках запровадили, а цьогоріч продовжили проект “Доступні ліки”.
Цей урядовий проект, каже вона, має дві мети: привчити пацієнта з високим тиском його міряти, йти до лікаря на обстеження та приймати ліки “від тиску” лише за рецептом лікаря.
“В нічний час, у випадку гіпертонічного кризу, екстрена допомога, звісно, приїде до пацієнта додому. Якщо є потреба, пацієнта можуть госпіталізувати”, – зауважила головна лікарка Франківська.

Читайте також  Лікар розкрив особливості температури при новому штамі COVID-19: коли варто збивати

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.