“Зміни відбудуться в усіх сферах”: Законодавчі нововведення-2018, ось що зміниться в житті українців

Що зміниться в житті українців та роботі бізнесу в 2018 році. Зміни відбудуться в усіх сферах економіки.

Дорожній фонд і нові дороги

У листопаді Верховна Рада проголосувала за створення Дорожнього фонду. Так в Україні з’явився цільовий інструмент для фінансування будівництва доріг, який почав роботу 1 січня. Наповнювати фонд будуть за рахунок акцизів на нафтопродукти, платежів за ввезення імпортних автомобілів, штрафів за перевантаження автотранспорту, а також концесійних платежів з автодоріг (після запуску перших концесійних проектів).

Прогнозна планка Мінфіну з адміністрування акцизів на нафтопродукти (ключового елементу наповнення фонду) на 2017 рік – 56 млрд грн.

Запуск проекту відбуватиметься поетапно. З 2018 року в фонд буде відраховуватися тільки 50% від надходжень, в 2019 – 75%, і з 2020 року на фінансування доріг – всі 100%.

За даними Укравтодору, в 2018 році в Дорожній фонд надійде 33 млрд грн. Ще 6 млрд грн – в рамках окремих бюджетних програм. З цих 33 млрд грн близько 11,5 млрд грн підуть на дороги місцевого значення, 6 млрд грн Укравтодор заплатить за обслуговування кредитів. Передбачається, що в 2018 році на ремонт доріг витратять на 5 млрд більше, ніж в 2017-му.

Бюджет фонду може збільшитися за рахунок надходжень від мита, якщо його продовжать на 2018 рік. Крім того, в Укравтодорі розраховують на гроші МФО.

Електрокари стануть дешевшими

З 1 січня скасували дію акцизу і ПДВ при імпорті електромобілів. Крім цього, від ПДВ звільняються комерційні компанії, які використовують електротранспорт: служби таксі, прокат, лізинг і перевезення на замовлення. Закон поширюється на нові та вживані автомобілі, незалежно від країни походження та постачання авто. Пільги діють з 1 січня по 31 грудня 2018 року.

Спочатку ввести пільги планували терміном на п’ять років – до 2022 року. Після правок до законопроекту глави фракції БПП Артура Герасимова депутати скоротили термін дії пільг до одного року.

За розрахунками Мінінфраструктури, скасування акцизу (109 євро) і ПДВ здешевить електромобілі приблизно на 17%. Загальна економія при купівлі електромобіля в порівнянні з 2015 роком (до обнулення мита на електромобілі) складе 30%.

Читайте також  Будете здивовані: Нове "шоу" від Зеленського і фаворити. Як почне роботу Рада 9 скликання

Стаціонарний зв’язок дорожчає

З 1 січня 2018 року Укртелеком підвищив тарифи для абонентів міст тарифи на 7,3%, а абонентам села – на 14,5%. Для абонентів міст підвищення тарифів складе близько 5 грн, а для абонентів села – близько 8 грн, в залежності від тарифу.

Таким чином, тариф “Домашній безліміт” для жителів міст буде коштувати близько 74 грн, для жителів села – 70 грн.

Тариф “Домашній базовий” – близько 67 грн для міста і близько 63 грн для села.

Спокійна їзда

З 1 січня українці повинні їздити по містах не швидше 50 км / год. Зміни до правил дорожнього руху ініційовані після трагедії в Харкові, де позашляховик Lexus збив шістьох людей.

Максимальна швидкість в 50 км / год діє в більшості країн Європи, а в деяких випадках швидкість обмежена навіть 30 км / год. До 2018 року максимально дозволена швидкість в населених пунктах становила 60 км / год.

Парковка по-новому

У самому кінці 2017 року депутати проголосували за введення нової системи контролю парковки. Українські міста зможуть створювати службу муніципальних інспекторів, які нарівні з поліцією будуть притягати до відповідальності тих, хто порушив правила зупинки-стоянки автомобілів і не сплатив послугу парковки.

Закон дозволяє введення фото- / відеофіксації порушень, розсилку “листів щастя” і безготівкову оплату штрафів. Крім того, інспектори можуть отримати право виписувати штрафи без присутності водія на місці порушення, а також евакуювати автомобілі-порушники. За несплату парковки доведеться заплатити штраф, що в  20 разів перевищує вартість однієї години паркування, виходячи з тарифу, встановленого місцевою радою. Водії, які заплатять штраф, протягом 10 банківських днів, отримають право на 50% знижку.

Фактично депутати хочуть легалізувати принцип презумпції винності, створюється механізм “заочного” залучення до адміністративної відповідальності власника автомобіля, а не людини, яка безпосередньо ним керувала.

Щоб закон набув чинності, його має підписати президент.

Сигарети подорожчають

Акцизи на тютюн зростуть на 29,7% – з 445 до 577,98 грн за тисячу штук сигарет. Підвищення ставки позначиться і на роздрібній ціні сигарет – вони подорожчають на 2-7 грн, в залежності від марки і виробника.

Читайте також  В Україні ухвалено закон про реєстр педофілів

Акцизи на алкоголь в 2018 році вирішили не підвищувати через високу частку тіньового продукту на ринку.

За підсумками 2017 року, сірий ринок алкоголю перевищив 50%.

Аграрії без ПДВ і дотацій, але з допомогою

У 2018 року аграріям доведеться напружитися. Парламент скасував систему дотацій сільгоспвиробникам, яка діяла в 2017 році. Але передбачив альтернативу. В якості держдопомоги в 2018 році передбачено виділення 4 млрд грн на підтримку тваринництва, 945 млн грн – на програму 20% – компенсації аграріям вартості української сільгосптехніки, 1 млрд грн – на підтримку фермерських господарств. Ще 300 млн грн спрямують на підтримку розвитку хмелярства, закладку нових садів, виноградників, ягідників і догляд за ними. На програму здешевлення кредитів виділять 66 млн грн, на витрати Аграрного фонду із зберігання, перевезення, переробки та експортом продукції інтервенційного фонду – 52 млн грн. Загальна сума держпідтримки АПК в 2018 році – 7,3 млрд грн проти 6,3 млрд у 2017 році.

Сміття

Починаючи з 2018 року українці повинні сортувати сміття за видами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик, бумага. Згідно прийнятого Верховною Радою закону “Про відходи” на подвір’ях повинні стояти окремі контейнери для кожного виду сміття. Після того, як відходи потрапляють в баки, їх або утилізують, або відправлять на переробку. Також закон забороняє викидати на звичайні смітники відходи, які розкладаються біологічним шляхом. Ці зміни прийняті в рамках зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС.

Запуск медреформи 2017 році

Верховна Рада проголосувала за нову медреформу. Що зміниться для пацієнта з 1 січня 2018 року? Ключових новацій кілька: – пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно у обраного ним особисто сімейного лікаря; – пацієнт зможе укласти з сімейним лікарем “декларацію” і зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я EHealth; з цього моменту вся інформація буде зберігатися в електронній медичній карті пацієнта, що дозволить лікарю бачити повну картину, історію хвороб, і не втрачати інформацію;  якщо сімейний лікар буде вимагати додаткові кошти в ході лікування, пацієнт зможе поскаржитися на Нацслужби здоров’я і замінити лікаря; – буде розширено перелік ліків, вартість яких за рецептом від сімейного вр ча відшкодовується державою повністю або частково за програмою “Доступні ліки”.

Читайте також  Чому Генштаб відмовився від нової хвилі мобілізації

За словами в.о. голови МОЗ Уляни Супрун, щоб медреформа повноцінно запрацювала, Верховна Рада повинна прийняти законопроекти № 6327 і 6604, які змінюють фінансування системи охорони здоров’я, а також законопроект №7117, що реформує сільську медицину.

Газову ренту зменшать

З 2018 року Україна зобов’язана купувати у Газпрому не менше 4 млрд кубометрів на рік. Таке рішення прийняв Стокгольмський арбітраж по першому розгляді між Нафтогазом і Газпромом. До цього рішення про мінімальний обсяг газу, який Україна повинна була викуповувати у Газпрому, становив 41,6 млрд кубометрів на рік. Проте, Нафтогаз припинив закупівлі ще в 2014 году. Окрім того, з 2018 року в Україні буде знижена рента на видобуток газу для нових свердловин до 6-12% в залежності від глибини свердловини. Цього року рента становила 14-29%. Зниження має залучити інвестиції у видобуток газа.

Після завершення опалювального сезону (орієнтовно квітень-травень 2018) очікується перегляд цін на газ для населення. Уряд намагається узгодити нову методику визначення ціни блакитного палива з МВФ. Зростання цін повинно був відбутися ще в 2017 році, але з політичних причин влада від цього відмовилася. Це стало однією з причин відмови МВФ у видачі нового траншу для Украіни.

Фінансові новації

З 1 січня банки перейшли на Міжнародний стандарт фінансової звітності МСФЗ 9. Як наслідок, змінюється підхід до оцінки банками кредитного ризику за новими позичальниками, деяким банкам знадобиться докапіталізація. В березні НБУ в тестовому режимі вводить посилений норматив короткострокової ліквідності банків LCR. З цього часу банки повинні тримати в високоліквідних активах суму, достатню для покриття інтенсивного відтоку коштів протягом 30 днів. Крім того, 1 березня закінчується мораторій на блокування податкових накладних.

Систему автоматичного блокування податкових накладних ввели влітку 2017 року, через численні скарги бізнесу її робота була припинена. Мінфін за цей час повинен розробити більш чіткі критерії, за якими визначатимуться ризикові операції.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...