Потішилися і досить! Призупинення безвізу! У ЄС зробили приголомшливу заяву, щодо України

Європейський Союз офіційно виступив з критикою президентського законопроекту про Антикорупційний суд, який за словами єврочиновників, суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Про це йдеться в письмовому коментарі від імені прес-секретаря ЄС, який публікує “Європейська правда”.

Так, у Брюсселі нагадали, що їх українські партнери не раз брали на себе зобов’язання по створенню АКС.

“Створення дійсно незалежного і ефективного антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком в боротьбі з корупцією в країні … Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом)”, – йдеться в коментарі.

У той же час президентський законопроект, на думку ЄС, не відповідає зобов’язанням України.

“Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал до української влади”, – відзначили в Брюсселі.

Представник Євросоюзу підкреслює, що створення АКС відповідно до зобов’язань України необхідно також для виконання умов надання безвізового режиму.

“Його створення … вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення”, – йдеться в коментарі.

Також наголошується, що Євросоюз координує свої зусилля з іншими міжнародними гравцями, зокрема, з США і МВФ в цьому питанні, і готовий продовжувати співпрацювати з відповідними українськими органами влади для підтримки цього процесу.

За данними видання, в кінці минулого тижня представництвом ЄС також було направлено офіційний лист на адресу голови Адміністрації президента, спікера ВР і ключових міністрів, в якому ЄС офіційно повідомив Україну про свою позицію.

У той самий час у представництві ЄС утрималися від докладних коментарів з цього питання, підтвердивши лише, що консультації тривають.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...