Влада Польщі записали ролик по скандальному закону про “бандерівську ідеологію” (відео)

Прем’єр Польщі записав відеоролик про цілі скандального закону, що забороняє “бандерівську ідеологію”.

 

Канцелярія прем’єр-міністра Польщі оприлюднила спеціальний відеоролик на англійській мові, присвячений історії Польщі в період Другої світової війни, що пояснює мету внесення змін у закон про інститут національної пам’яті, передає Ukr.Media.

Як повідомляє Польське радіо, в ньому виступає глава польського уряду Матеуш Моравецький, а його звернення проілюстровано архівними матеріалами та знімками.

Прем’єр-міністр говорить, зокрема, про те, що «Польща була першою жертвою Третього Рейху, а смерть і страждання в німецьких нацистських концтаборах були спільною долею євреїв, поляків та членів багатьох інших народів та етнічних груп».

Він також зазначає, що Польща опинилася під німецькою і радянською окупацією, і майже кожна польська сім’я втратила під час війни когось зі своїх близьких.

Моравецький підкреслює, що заперечення Голокосту є фальсифікацією історії, так само як применшення відповідальності справжніх авторів злочинів і приписування її жертвам.

«Ми хочемо боротися з брехнею в кожній формі», – декларує прем’єр-міністр.

Як пояснює голова уряду, саме таким був намір внесення змін у закон про інститут національної пам’яті. Видання нагадує, що прийнята обома палатами польського парламенту новелизація закону про ІНП викликала широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.

Як повідомлялося раніше, польський Сейм і Сенат прийняли закон про інститут національної пам’яті, яким, зокрема, встановлено заборону на пропаганду в країні ідеології українських націоналістів. Також законом вводиться кримінальна відповідальність за твердження про пособництві поляків нацистам у роки Другої світової війни.

У польському МЗС роз’яснили, що закон стосується лише тих, хто публічно і всупереч фактам заперечує злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму».

Президент України Петро Порошенко вважає, що цей закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між двома країнами.

Держдепартамент США закликав Польщу переглянути закон. У Держдепі вважають, що закон може вплинути на польські стратегічні інтереси і відносини, в тому числі і з Сполученими Штатами та Ізраїлем.

У відповідь на заяву Держдепартаменту США МЗС Польщі заявив, що закон про інститут нацпам’яті не стосується свободи слова. У МЗС Польщі відзначили, що головна мета закону – «боротьба з усіма формами заперечення і спотворення правди про Голокост, а також применшення відповідальності справжніх виконавців злочину».

Ізраїль виступив категорично проти польського закону про інститут національної пам’яті. В Ізраїлі вважають, що жоден закон не змінить історичних фактів.

РЕКЛАМА: