В Україні різко подорожчає комуналка: поради, як скоротити платіжку

В Україні вже через кілька місяців суттєво подорожчає газ, опалення, гаряча вода і електроенергія

Про це пише Realist, передає Украина Online.

Напередодні чергової хвилі зростання комунальних тарифів журналісти порадили, як українцям скоротити суми в платіжках.

Електроенергія

Експерти сходяться на думці, що найлегше почати економію, замінивши звичайні лампи на енергоефективні. Наприклад, якщо замість 5 «звичайних» лампочок (75 Вт), купити енергозберігаючі лампи (0,02 кВт*год), то замість 70 кВт*год на місяць можна використовувати всього 20 кВт*год. Щомісячна економія 50 кВт*год скоротить суму в платіжці на 84 грн.

Наступний крок – заміна побутової техніки на нову, з класом енергоефективності А + і вище. В першу чергу мова йде про холодильник та пральну машинку.

Сім’ям, які витрачають на місяць від 250 кВт*год, експерти радять встановлювати багатозонні лічильники. Це спеціальний електричний лічильник, який рахує не тільки всю витрачену електроенергію, але і враховує, в який час доби використовували «струм».

Опалення

Починати потрібно з установки індивідуального теплового пункту. Це лічильник і спеціальний прилад регулювання.

«Якщо на вулиці тепла погода, такий пункт дозволяє скорочувати подачу тепла. Також можна програмувати і не опалювати будинок «на повну» в період, коли більшість місцевих жителів, наприклад, знаходяться на роботі. Якщо при цьому будинок утеплений, то мінімальна подача тепла в певний час доби не вплине на температуру в квартирах»,

– йдеться в публікації.

Наступний крок – утеплення всього будинку по периметру.

Вода

Спеціальні аератори можуть скоротити натиск подачі води в 3-4 рази (з 15 до 4 літрів в хвилину). Причому для того, щоб помити посуд, прийняти душ або вмитися, такого напору цілком буде достатньо.

Крім звичних порад: полагодити крани, вимикати воду, поки чистите зуби, частіше приймати душ, а не купатися у ванні, експерти озвучують ще кілька цікавих порад. Наприклад, замінити бачки унітаза на енергоефективні.

РЕКЛАМА: