Заміна купюр монетами в Україні: експерти розповіли, що буде з цінами

Заміна Національним банком України купюр номіналом в 1,2,5 і 10 гривень на монети призведе до зростання цін в країні.

“Монети дрібних номіналів (1 – 5 коп.) майже припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги. Вони не в повній мірі забезпечують функцію звернення, тобто фактично припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги”, – відзначили в НБУ, повідомляє “Комсомольская правда”.

За версією економіста Андрія Блінова, в Україні також ймовірно з’явиться купюра в 1000 грн.

“Купюра номіналом 1000 грн потрібна. В ідеалі, мінімальна зарплата повинна видаватися двома максимальними купюрами. Сьогодні маємо максимальну купюру 500 грн, яка менше 20 доларів. Такого майже немає у сусідів в нашому регіоні”, – розповів Блінов.

Відзначається, що мінімальна зарплата в Україні в нинішньому році виросте до 4100 грн. Відповідно, максимальна купюра вже потрібна в розмірі 2000 грн.

Більш того, експерти вважають, що скасування дрібних монет і заміна паперових грошей металевими призведе до зростання цін в країні.

“Ввести монети замість дрібних купюр, в перспективі те ж саме, що вилучити копійки. Ціну будуть округляти до самої ходової монети. Наприклад, якщо найбільш ходовою стане 1 гривня, то ціни будуть вказувати в гривні без копійок”, – розповів аналітик Андрій Шевчишин.

Як повідомляв “Обозреватель”, презентація нових монет відбудеться 14 березня в НБУ.

РЕКЛАМА: