Триває збір підписів проти будівництва другого Буковелю у Карпатах

У мережі збирають підписи під петицією до  президента, Кабміну та  Мінекології під назвою «Захистимо Парк льодовикового періоду у Карпатах від забудови!» Величезний туристичний проект в українських Карпатах загрожує 14 тисячам гектарів лісу.

Йдеться про плани забудувати одне з найкрасивіших місць країни – гірський масив Свидовець у Закарпатській області.

Уперше про цей скандальний проект стало відомо у 2016 році. Вже тоді очікувалося, що він стане ще більш масштабним і розкішним, ніж найвідоміший наразі в Україні гірськолижний курорт “Буковель”, йдеться на сторінці ініціативи “Звільни Свидовець”.

Свидовецький масив — один серед найцінніших осередків біорізноманіття українських Карпат із щонайменше 93 видами флори та фауни, які включені до Червоної книги України (2009), понад сотнею регіонально рідкісних для Закарпаття видів рослин й тварин, ендеміків й реліктів, десятками рідкісних європейських типів оселищ та рослинних угруповань Зеленої книги України (2009), фрагментами приполонинських пралісів, а також із 7 унікальними для України льодовиковими озерами й льодовиковими формами ландшафту, які вже завтра можуть зникнути назавжди.

Екологи стверджують, що заради сумнівної вигоди олігархи знищать фрагмент високогір’я Карпат, завдаючи непоправної шкоди населенню й природі.

Тотальна забудова центральної частини масиву Свидовець об’єктами гірськолижного курорту призведе до помітної втрати водних ресурсів у басейні річки Тиса, їх подальшого забруднення та засмічення, підвищення лавинної активності, а також до зростання загрози катастрофічних повеней, сума збитків від яких із 1998 року для держави вже склала щонайменше 1,281 млрд гривень.

Чиновники лобіюють будівництво гірськолижного курорту-гіганта у Карпатах, який, згідно з анонсами, зможе приймати одночасно «міфічних» 28 тис. туристів. Таким чином вони підтримуюють знищення унікальних льодовикових форм ландшафту і озер льодовикового періоду.

Також планують вирубати понад 850 га лісу, в тому числі фрагменти приполонинських старовікових лісів та пралісів, площа яких дорівнює площі близько 600 футбольних полів. Після таких руйнувань унікальні екосистеми Свидовецького хребта вже неможливо буде відновити, а шкода завдана природі та збитки від екологічних лих значно перевищуватимуть цінність від курорту.

“Новий курорт-гігант разом із Буковелем стане причиною занепаду зеленого туризму у регіоні, оскільки, маючи значні ресурси, він домінуватиме у регіоні і стягуватиме на себе майже усіх туристів, натомість залишаючи крихти для місцевого розвитку. Це призведе до занепаду місцевих громад, які потребують підтримки у розбудові інфраструктури, а не у реалізації спекулятивних проектів”, – вважають автори петиції.

Підписанти вимагають:

Читайте також  Дeкілька днів тому, я був пpоїздом у Каpпатах… Я був у шоці. Пpи всій пoвазі до ТЦК, хoчу вам дати поpаду…

1. Зробити процес обговорень публічним і відкритим.
2. Не змінювати цільового призначення земель гірського масиву Свидовець.
3. Захистити Свидовець від тотальної забудови.
4. Зберегти екосистеми басейну річки Тиса та високогір’я Свидовця, шляхом створення нових природоохоронних територій.
5. Посилити контроль за веденням лісового господарства.
6. Cприяти розвитку зеленого туризму на територіях місцевих громад і традиційних для регіону видів господарства.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.