Батьки вимагають звільнити завідувачку, медсестру і завгоспа дитсадка, де знайшли протерміновані крупи та мишей (відео)

Кілограми протермінованих круп та борошна, а серед них миші та послід – на такі знахідки батьки натрапили в дитсадку «Едельвейс», що в селі Яблунька Богородчанського району.


І все після того, як одна із працівниць закладу просто не змогла і надалі приховувати ситуацію з харчами та розповіла про неї односельчанам. Ба більше, малеча почала  частіше скаржитися на біль у животі. Тож батьки вирішили перевірити, чим годують їхніх дітей в садочку.

«Нашим дітям дають протерміновані товари, завгосп тримає у своїх складах, там миші лазять, вона витягає фекалії мишачі і варить дітям нашим рис. А позавчора вони викинули рис, бо їх так було багато, що вже не можна було перебрати», — розповідає мама Іванна Кибза.

Миші, які бігають по крупах та борошні, —в таке батьки спочатку не могли повірити. Однак від картини, яку мами побачили в коморі на власні очі, просто відібрало мову.

«Я просто взяла крупу гречану, а звідти випадає миша дохла, я з переляку впустила ту гречку. А завгосп стала на ту мишу ногою і кричить, звідки вона взялася!», — розповідає мама  Іванна Лешко.

Виявилося, що продукти для приготування їжі завгосп «Едельвейсу» зберігає  у підвалі та на горищі. Повсюди відчутний мишиний запах. А численні дірки від гризунів у мішках з борошном просто зав’язані ганчірками.
У вологому приміщенні  десятки кілограмів круп, цукру, макаронів. Упаковки теж явно пошкодили гризуни. У ящиках протермінований чай, датований ще 2015 роком, сухарі. Районне упраління освіти з перевіркою у цей заклад досі не навідувалося. Тожзараз його керівництво ситуацією шоковане.

Поспілкуватися з завідувачкою дитсадком не вдалося. Виявилося, вона у відпустці за кордоном. Її замісниця, Оксана Романюк, не приховує, миші у дитсадочку є. Однак спеціалізовану службу сюди ніколи не викликали. Гризунів позбуваються мишоловкою.

Читайте також  “Гарячий” конфлікт: у Городенці батьків лякали закриттям садків через харчування

Натомість медсестра і завгосп, які мають стежити за харчами для малечі,  від усіх звинувачень відхрещуються. Мовляв, протерміновані продукти через низьку явку дітей до садочка. А щодо мишей, то вони, кажуть працівниці, є  всюди. І зберігати харчі в іший спосіб не мають змоги.

«Ми боролись, як могли, розкладали для мишей мишоловки, вивітрювали комору»,—поснює ситуацію завгосп Марія Струк.

З проханням допомогти у вирішенні кричущої проблеми батьки звернулися до депутата Івано-Франківської облради від фракції «ВОЛЯ» Марії Рудик. Вона увійшла до комісії, яка контролюватиме і перевірятиме ситуацію з харчами в садочку.

«Люди, які мали б виконувати свою роботу згідно посадових обовязків, нічого не роблять. Я попросила в медсестри дати перспективне меню на 3 місяці, мені його не надали, я попросила в їдальні меню, мені сказали, що забрала медсестра. Мене це не лише вразило, але й обурило, як маму. А як депутат облради, вважаю, що проблема має бути вирішена негайно»,— підкреслила Марія Рудик.

Відтак депутат переконана, подібні перевірки варто провести у всіх дитсадках, НВК та шкільних їдальнях Богородчанського району. Тим часом батьки вимагають, аби завгоспа, медсестру і завідувачку «Едельвейсу» негайно звільнили. Вони побоюються, що їхніх дітей можуть просто отруїти. А вже наступного тижня очікують на спеціалізовану службу, яка знешкодить гризунів.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...