Тарілки повні, дітям не смачно: у Франківську мами перевіряють шкільну їдальню

Сьогодні, 27 березня, в Івано-Франківську активістки ГО “Мами Прикарпаття” спільно з представниками лабораторного центру продовжили перевірку якості харчування в ЗОШ № 13.

Голова організації Мар’яна Вершиніна розповіла, що цього разу перевірку почнуть саме з 13-ї школи, бо до них надходили скарги, і цей заклад вони ще не перевіряли.

Цього разу за дослідження не доведеться платити: лабораторія погодилась зробити все безкоштовно.

Директорка школи Ольга Драпак зазначила, що їдальня розрахована на сто учнів. Вона запевняє: навіть попри те, що їдальня розміщена у підвалі, скарг від батьків немає.

“Я вважаю, що харчування в нас на достатньо доброму рівні. Іноді кажуть, що щось холодне. Але ми це налагодимо. Скарг на те, що їжа несмачна, немає, але є продукти і страви, які діти не хочуть їсти. Наприклад, горохове пюре та гречаний суп. Такі страви вилучають. Найбільше ж діти люблять сосиски”, – каже пані Ольга.

Нещодавно у школі змінили підприємця, який відповідав за харчування дітей, але частина кухарів залишилася.

“Це не найгірший, але один з найгірших варіантів їдальні. Приміщення мале, столи старі, вхід неохайний. Тут дуже душно. Видно, що більшість тарілок після сніданку майже повні, значить дітям не смачно”, – розповідає Ольга, член ГО “Мами Прикарпаття”.

Вона додає, що її дитина буде йти цього року до школи,  і жінка думала, що у 13-й школі буде краща ситуація. Також у мам виникли підозри, що діти їли сьогодні несвіжий салат, адже він є і у вчорашньому меню. Помітили і надщербнутий та не зовсім чистий посуд.
Головний спеціаліст Держпродспоживслужби Богдан Волосяний, розповів що відібрали 10 проб-змивів з рук працівників, воду та порцію обіду на калорійність. Раніше цю школу вже досліджували, але був інший підприємець. Тоді ніяких негативних результатів не виявили. Це було рік тому.

РЕКЛАМА:
загрузка...