“Я хотіла своїми словами, а він: “скажіть отак”…”: Пенсіонерка з агітаційного ролика Порошенка зробила емоційну заяву

Жінка бідкається, що обіцяних доплат не дочекалася.

Борги та економія на всьому. Раїса Кузьменко з Чернігова, яка стала символом щасливого пенсіонера в агітаційному телеролику президента, позичила три тисячі гривень на ліки і досі чекає підвищення пенсії. Їй, каже, на зйомках, подали надію, що мають виплачувати більше. Але не сталося, передає  Корупція.Інфо

У її холодильнику молоко, запаси консервації. Фруктів чи мяса давно не було.

«За що мені жити? Я взяла пляшку молока, то вистачає на тиждень. Домашнє, все на ринку купується. Я теж яблучка хочу, якусь апельсінку», – каже жінка.

Раїса Кузьменко отримує тисячу дев’ятсот гривень пенсії, з яких півтори – платить за комуналку.

А це зйомки в лютому. Телевізійний ролик на підтримку президента, де Раїса Віталіївна – взірець щасливого пенсіонера.

« Я пропрацювала 43 роки. Нарешті отримала більшу пенсію», – каже жінка в ролику.

Про скандальні зйомки начебто соціального ролика за участі також відомих українців ТСН повідомляла взимку. Тоді співачка Анастасія Приходько заявила, що судитиметься з адміністрацією президента, бо ролик виявився агітаційним. Нині й бабуся ставить собі запитання: навіщо то все було?

«Сказали: на рекламу ми вас проведемо. Може, би копійку яку заплатили, хоч що-небудь за це. Я нічого не відчула хорошого. “Краще”, – отак і сказала. Так, як він мені сказав. Я хотіла своїми словами, а він: “скажіть отак”, – згадує жінка.

Режисер, який говорив. що треба озвучити пенсіонерці, приїхав із Києва. Як її знайшов, вона не знає. Сам режисер від коментарів відмовився, але попередньо у листуванні з ТСН написав, що сам був здивований малою пенсією Раїси Кузьменко, і сподівається її піднімуть.

Раїса Кузьменко з Чернігова, яка стала символом щасливого пенсіонера в агітаційному телеролику президента, позичила три тисячі гривень на ліки і досі чекає підвищення пенсії. Її, каже, на зйомках, обнадіяли, що мають виплачувати більше. Але не сталося.
«Таким категоріям людей мають підняти. Гройсман навіть указ місяця півтора тому підписував…І також я не голова Пенсійного фонду…  Хай їй помагають її сини, яких у неї  багато і які покинули її сам-на-сам із цією пенсією», – написав режисер.

« Люди бачили і весь світ бачив. “Бачили ми тебе”, – кажуть – «Що ти сказала в трьох словах, ми нічого не зрозуміли. А чого ти не сказала, щоб добавили пенсію для всіх нас?». Я пішла в магазин, буханка хліба 12 грн, м’яса я не можу купити. Курячі крильця тільки можеш ще взяти і ті по 47 грн, те крило нещасне, і що там в тому крилі? Знижки шукаємо. Щось знайшла – ото моє. Це як собака по вулиці ходить, збирає, десь знайшов кисточку – оце нам», – каже бабця.

Їй 82 роки, з яких 43 – пропрацювала вахтеркою і швачкою. Живе сама, хоча має чотирьох дітей і шістьох онуків. Грошей у них, пояснює, не бере, бо ті самі ледь виживають. Та без помочі дітей не прожити. Бабуся щойно перехворіла – гроші на ліки позичила.

«Три тисячі позичила, а тепер треба віддати. І де їх узять? Може, діти приїдуть і скинуться», – каже жінка.

У її гаманці залишилася сотня на два тижні – до найближчої пенсії.

У Пенсійному фонді заявляють, що підняли жінці пенсію ще восени, влітку виросте лише “мінімалка”.

У бабуні з президентського ролика підвищення не буде. Її пенсія, пояснюють, уже вища прожиткового мінімуму. Доплата планується аж у грудні, за 13 років понаднормового стажу роботи. Спеціально для Раїси Кузьменко чиновниця рахує, її пенсія виросте на 9 гривень 90 копійок.

Бабуся по 40-50 гривень інколи заробляє сама. Коли дозволяє здоровя – бере швацькі замовлення в знайомих. Вона очолює ще й хор «Діти війни» – 30 таких, як вона пенсіонерів, щороку дають до 40 концертів, за співи їм дарують гостинці. Удома ж вона цілодобово слухає радіо, чекає, що її почують. І пенсія виросте ще на тисячу гривень – до омріяних трьох.

РЕКЛАМА: