“Скасувати достроковий вихід на пенсію…”: Що потрібно знати і кому ще пощастить

На даний момент в Україні проводяться заходи по уніфікації пенсій. Це передбачає однакові виплати всім українцям на однакових умовах.

Уряд України вже кілька років працює над покращенням пенсійного законодавства, намагаючись привести їх до єдиного стандарту. А це значить, що поступово планують скасувати спеціальні пенсії. Про це повідомляє FaceNews.

На даний момент винятками, які можуть претендувати на спеціальну пенсію, є чорнобильці і військовослужбовці. При цьому особливі правила призначення пенсій вже не діють для наукових працівників і державних службовців. До того ж, з 1 жовтня 2017 року багато громадян не мають права вийти на пенсію за вислугою років.

Список тих, хто мав право вийти на пенсію за вислугою років був прописаний у статті 52 Закону України “Про пенсійне забезпечення” і включав багато категорій людей.

Серед мають таке право було працівники освіти та охорони здоров’я; спортсмени; водії вантажних автомобілів (з уточненнями про роботу в технологічних процесах); робітники локомотивних бригад; деякі категорії артистів театрів та працівників авіації; механізатори комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах і деякі інші категорії.

На даний момент право на пенсію за вислугою років однозначно залишилися лише у артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів з урахуванням наявності стажу 25-30 років.

РЕКЛАМА: