“Такого не було навіть за Табачника…”: Міністр освіти Лілія Гриневич опинилась в центрі гучного скандалу

Лілію Гриневич звинуватили в тому, що вона навмисно знижує рівень знань українських студентів.

Таку заяву зробив доктор філологічних наук Сидр Кіраль на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук. За словами чоловіка, з навчальних планів студентів вищих навчальних закладів Міністерство освіти прибирає всі гуманітарні дисципліни.

«Декан ДПФ НУБіП України професор Василь Шинкарук повідомив, що на підставі відповідних документів Міносвіти з навчальних планів вилучаються практично всі гуманітарні дисципліни, в тому числі українську мову за професійним спрямуванням. Виникає питання, а як тоді обов’язкове знання української мови держслужбовцями»

Чоловік додав, що особисто розмовляв з міністром на цю тему. Він пропонував ввести в Україні норму, за якою студенти здавали держіспит щодо володіння державною мовою і їм видавався сертифікат з оцінкою.

«Тут і мотивація, і економія державних коштів, і підняття престижу української мови. Погоджувалися, підтримували, а в результаті ось такі кроки. Приходжу до висновку, що в Міносвіти не було, не побоюся сказати вголос, такого знищення гуманітаристики навіть за часів правління Табачника. Колеги, друзі, куди ми котимося, чому мовчимо, чому до цих пір нам нав’язують якісь чужі зразки освіти.

РЕКЛАМА: