У Косові збудують дзбан заввишки 15 метрів

Вербовецька сільська рада має намір збудувати у селі Старому Косові унікальний культурно-мистецький комплекс з центральною будівлею у вигляді гуцульського дзбанка заввишки 15 метрів. Планують виділити для нього земельну ділянку розміром 47 «сотиків».

Про це у соцмережі повідомила Аліса Мудрицька, передають “Вікна”

Вербовецький сільський голова Іван Сусак розповів громаді:

«Цей проект розробила Марія Миколаївна Гринюк, вона його виколисала і викохала. Для нього потрібні надзначні потуги і великі кошти. Але перший крок уже зроблено – процедура оформлення земельної ділянки перебуває на фінальному етапі».

Марія Гринюк наголосила:

«Це соціальний проект, основним власником комплексу буде громада. Він ні в якому разі не має бути приватним. Коли я його показувала в Адміністрації Президента та в інших високих кабінетах, всі чомусь думали, що мова йде про ресторан, бачили в ньому комерційну вигоду, те, що може принести гроші. А це культурно-мистецький центр, де мають бути міні-кінотеатр у 3D форматі, музей і панорама розвитку гуцульської кераміки, гончарні майстерні, паркова зона та багато іншого. Не маємо права перетворити цей проект на такий же довгобуд, як Старокосівська школа. Наша громада має бути потужною, щоб її не називали сплячою. Коли я була в Любліні на всесвітньому ярмарку, то демонструвала там ескізи будівлі «Дзбанка». До них підійшли поляки, почали розглядати, фотографувати і питати: «Де це? Ми вже хочемо туди їхати». Якщо ми це збудуємо, якщо Бог, влада і громада нам допоможуть, це буде унікальний комплекс. Такого в світі немає, інакше мені би не дали авторського свідоцтва. Як їдуть у Коломию до Музею писанки, так приїжджатимуть до нашого «Дзбанка».

Марія Гринюк – заступник директора з наукової частини Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, автор проекту «Галерея майстрів Гуцульщини», ініціатор присвоєння гуцульській кераміці статусу культурної спадщини ЮНЕСКО, ідейний натхненник традиційного фестивалю «Мальований дзбаник», член Національної спілки художників України.

РЕКЛАМА: