Верховинщина має стати центром єднання всіх країн Карпатського регіону, – Княжицький

Верховинщина має стати центром єднання всіх країн Карпатського регіону.

Про це заявив голова комітету з питань культури і духовності, народний депутат Микола Княжицький під час відкриття Першого Міжнародного форуму Центральної і Східної Європи Via Carpatia в с. Верхній Ясенів на Івано-Франківщині.

Як співголова оргкомітету Форуму, Микола Княжицький зазначив, що головна мета його проведення долучити українські Карпати до європейського єдиного карпатського простору, покращити життя мешканців Гуцульщини, які зберігають автентичні традиції та відродити літню столицю України, Криворівню, якою вона була на початку минулого століття.

“Вперше в Карпатах, в Гуцульській столиці, ми проводимо захід такого рівня, який одразу об єднує декілька фестивалів: музики і мистецтва, кінофорум, велику науково-економічну конференцію та багато інших заходів, які триватимуть протягом цілого тижня з 24 по 30 червня”, – сказав народний депутат.

Він також повідомив, що в рамках Форуму буде проведено велику науково-економічну конференцію за участі міністрів, парламентарів, очільників регіону та іноземних урядовців з Польщі, Румунії, Литви, тощо.

Ми очікуємо на дуже високе представництво. Говоритимемо про особливості гірських територій, про перспективу розвитку Карпат, про інвестиційні проекти та співпрацю з нашими європейськими партнерами. Високогірні райони з дисперсним поселенням, відсутністю великих промислових об’єктів, інфраструктури і доріг мають свої особливості які ми маємо враховувати в умовах реформи децентралізації. Нам дуже важливо відродити цей край, де люди зберігають автентичні гуцульські традиції,- сказав Микола Княжицький.

Перший Міжнародний Форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia проходитиме в с Криворівня та Верхній Ясенів на Івано-Франківщині з 24 по 30 червня. В рамках Форуму пройде кінофорум, де покажуть сучасні українські та іноземні стрічки, фестиваль музики і мистецтва за участі народних колективів та відомих українських зірок. Серцем Форуму стане науково-економічна конференція, яка триватиме два дні: 26 та 27 червня.

Ми поставили собі за мету не тільки відродити це місце, а ще раз нагадати, що Україна є центром Європи й однією з країн, які підписали Карпатську конвенцію. Це той документ,перевагами якого наша держава має користуватися, який дійсно робить нас ближчими до Європейського союзу, адже Україна є однією з підписантів разом з Чехією, Румунією, Польщею, Угорщиною та Словаччиною, – сказав Микола Княжицький.

23-30 червня у Криворівні Верховинського району Івано-Франківської області проходитиме перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia. Організатори форуму розказали про особливості заходу та його основні “фішки”.

РЕКЛАМА: