Порошенко дозволив українцям не платити борги

Президент Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє державному концерну «Укроборонпром» не віддавати борги країні-агресору.

Документ називається «Про внесення змін до законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу — учасників Державного концерну «Укроборонпром» перед державою-агресором або державою-окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку», повідомляє прес-служба глави держави.

«Законом вводиться заборона на примусове виконання рішень, у тому числі на визнання і виконання рішень іноземних судів про стягнення заборгованості за зобов’язаннями, де кредитором (стягувачем) є юридична особа держави-агресора.

Або держави-окупанта або юридична особа з іноземними інвестиціями або іноземне підприємство держави-агресора або держави-окупанта.

А боржником — підприємство оборонно-промислового комплексу, внесено в перелік об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави», — сказано в поясненні.

Законом вводиться заборона на здійснення провадження у справі про банкрутство підприємств оборонно-промислового комплексу за заявами юридичної особи держави-агресора або держави-окупанта або юридичної особи з іноземними інвестиціями або іноземного підприємства держави-агресора або держави-окупанта.

Зазначені обмеження поширюються, в тому числі на зобов’язання, в яких була проведена заміна сторони (кредитора, заявника) або відступлення права вимоги, в результаті якої таке право перейшло до третіх осіб.

однак в першу чергу такий борг виник саме стосовно юридичної особи держави-агресора або держави-окупанта або юридичної особи з іноземними інвестиціями або іноземного підприємства держави-агресора або держави-окупанта.

РЕКЛАМА:
загрузка...