Українці уже зареєстрували три петиції про звільнення Ю.Луценка із посади Генпрокурора

На сервісі петицій офіційного інтернет-представництва Президента України опублікували одразу три петиції, в яких Главі держави Петру Порошенку запропонували звільнити Юрія Луценка із посади Генерального прокурора України, передає УНН.

830abba9d94d994c21446b4cf36ef27f036fc01b

Автором першої петиції є Олександр Гонак. Він зареєстрував своє звернення 13 травня.

“Звільнити Луценка Юрія Віталійовича з посади Генерального прокурора України”, — зазначено у тексті.
Нині дана петиція набрала 27 підписів із необхідних 25 тис.

Наступну петицію зареєстрував Андрій Рудий, який назвав себе студентом юристом.

“Посилаючись на європейські стандарти, розуміючи всю відповідальність перед громадянами України, будуючи правову державу , додержуючись принципу рівності перед законом й верховенства права.

Вважаємо : неприпустимим, недоцільним, таким, що унеможливлює реформування прокуратури та інших правоохоронних органів на території нашої держави призначення пана Луценка Юрія Віталійовича Генеральним Прокурором України згідно указу Президента України № 209 від 12.05.2016 , оскільки дана особа не володіє достатньою кількістю наукових (юридичних) знань необхідних для професійного виконання службових обов’язків на даній посаді.

Просимо: звільнити з посади Генерального Прокурора України пана Луценка Юрія Віталійовича”, — йдеться у тексті.
Дана петиція, за останніми даними, набрала 63 голоси.

Автором третьої петиції виступила Юлія Самборська.

“Статтею 1 Конституції України визначено, що Україна є правовою державою.

12 травня 2016 року швидкою, під конкретну особу, зміною законодавства та подальшим призначенням Юрія Луценка Генеральним прокурором України було цинічно продемонстроване нехтування усіма можливими принципами цивілізованої правової держави.

Відповідно до ст. 122 Конституції України прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради України Президентом України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з посади.

Звертаюся, до Президента України ініціювати висловлення недовіри підконтрольними йому нардепами БПП та іншими, а також проконтролювати Верховну Раду при голосуванні за висловлення недовіри і в подальшому підписати указ про звільнення Юрія Луценка аз займаної посади”, — наголосила авторка у тексті.

За останніми даними, цю петицію підтримало уже 266 осіб.

Нагадаємо, 12 травня Президент України Петро Порошенко у сесійній залі Верховної Ради підписав указ про призначення Генеральним прокурором України Юрія Луценка.

Верховна Рада дала згоду на призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором. За відповідний проект постанови проголосували 264 народних депутатів.

 

Джерело: http://region.unn.ua/

РЕКЛАМА: