28 тисяч жінок з Івано-Франківська закордоном на заробітках – експертка

В Івано-Франківську існує ініціатива, що втілює проект для повернення заробітчанок до України.

Ідея цього проекту належить команді ГО “Центр муніципального та регіонального розвитку – Ресурсний центр”. Директорка організації Уляна Сидор розповідає, що понад 28 тисяч жінок з Івано-Франківська поїхали за кордон на заробітки. Це далеко не всі заробітчанки, адже вирахувати усіх майже неможливо, більшість їде нелегально.

Уляна розповідає, що повертати додому необхідно і чоловіків, і жінок, але саме цей проект спрямований на жінок, аби для них створити сприятливі умови в рідному місті й дати їм інструменти для заробляння грошей вдома. Жінка переконана, що, маючи відповідну освіту та навички, тут можна заробляти не гірше, тому їхня громадська організація розпочала активну роботу над розробкою масштабного проекту для заробітчанок. У його рамках заробітчанок навчатимуть малому та середньому бізнесу, показуватимуть, як ефективно інвестувати свої гроші, щоб вони з роками приносили прибуток, а самим жінкам не доводилося повертатися на заробітки за кордон.

”Метою ініціативи є підвищення активності жінок в економічному житті Івано-Франківська. Ми хочемо показати успішні приклади жінок у бізнесі, тих, хто лише починає власну справу, щоб надихнути інших. Ми плануємо показати, як запустити власний проект з нуля, у яких сферах це можна зробити, враховуючи ті навички, якими володіє конкретна жінка”, – розповідає Уляна Сидор.

Якщо розглянути, на яку працю їдуть жінки, то це як правило, сфера обслуговування: прибиральниця, офіціантка, догляд за старенькими людьми або за дітьми, роботи в полі тощо. До того ж ризик потрапляння у рабство для жінок є вищим, ніж для чоловіків. Дуже рідко жінка там може розраховувати на кар’єрне зростання. Та й зачасту ці жінки просто не мають роботи в рідному місці – бо не мають кваліфікації, яка б могла приносити гарний прибуток. Повертаючись додому, заробітчанки вкладають гроші у нерухомість, однак, у кращому випадку, ті квартири вони здають в оренду й таким чином отримують прибуток. Квартири тягнуть на себе витрати, пов’язані з ремонтом, комунальними послугами, і через деякий час жінкам доводиться повертатися за кордон, аби знову підзаробити. Ініціаторка проекту каже, що це замкнуте коло, пише Крона.

Читайте також  Занедбала дітей: на Прикарпатті горе-матір притягнули до адмінвідповідальності

”Вони часто забувають: треба думати стратегічно не тільки про рік, два, три, але й про десять і двадцять. Зрештою наступить пенсійний вік – із-за кордону доведеться повертатися, себе треба буде якось себе утримувати. Неправильне інвестування призводить до появи депресивного сектору серед мешканців Івано-Франківщини. До того ж, до негативних наслідків належить розлучення дітей з батьками. Адже, коли мама або тато, або обидва виїжджають за кордон, тут залишаються діти під опікою родичів”, – розповідає директорка ГО “Центр муніципального та регіонального розвитку – Ресурсний центр” Уляна Сидор.

Для довідки: населення області становить трохи більше мільйона людей. Для економіки області масова міграція приносить чималі збитки, а для самих заробітчан вимальовується низка негативних наслідків.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.