Щебетюк: Франківську потрібно працювати над комфортом для людей з інвалідніст

Сьогодні, 31 жовтня, у громадському ресторані Urban Space 100 відбулась зустріч ЗМІ з ведучим, спортсменом та мандрівником на візку Дмитром Щебетюком.

Найвідоміша в Україні людина на інвалідному візку завітала до Івано-Франківська у рамках українського туру на підтримку нагороди “Відкриті двері” від громадської ініціативи Доступно.UA.

Ввечері Дмитро Щебетюк розповість франківцям, чому доступність – це модно та як українським закладам та публічним просторам відкрити двері для всіх та йти в ногу з часом, інформує кореспондент Фіртки.

Франківцям розкажуть, як можна долучитися до творення простору свого міста, доступного кожному. Поговорити про доступність із Дмитром Щебетюком мегканців запрошують сьогодні о 20:00, у громадському ресторані Urban Space 100.

Також чоловік поділиться особистими історіями, розкаже, як перепливає Босфор, мандрує автостопом, що таке доступність по-європейськи, а також познайомить з ініціативою ДоступноUA.

“Ми позначаємо на своїх картах доступні точки. Державні структури ми поки не відмічаємо, наразі більше працюємо з бізнесом і мотивуємо його. Наша ідея – зробити це не тільки модним, але й показати, що це корисно та комфортно”, – зауважує Щебетюк.

Дмитро відмічає, що останнім часом помітна тенденція на краще.

”Варто розуміти, що ці зручності не тільки для людей на візках, але й до прикладу дитячих візочків. Кожна людина насправді у своєму житті час від часу відноситься до маломобільних груп населення. Загалом ми по Україні перевірили близько 120 закладів, з них можна рекомендувати приблизно 20. Відсоток низький. Але якщо не показувати приклади, і не розповідати про зміни на краще, а говорити, що все погано, то люди на візках думатимуть, навіщо ж тоді взагалі кудись виходити”, – каже Щебетюк.

Зараз Дмитро їздить Україною, щоб доносити інформацію про ініціативу та про саму нагороду – “Відкриті двері”. Проект покликаний показати уже зроблені ініціативи. Головна мета – познайомили бізнес з людьми із інвалідністю.

Також, Дмитро Щебетюк відмічає, що у Франківську є ще над чим працювати в плані комфорту для людей з інвалідністю, проте помітно, що місто приділяє цьому увагу.

Нагороду “Відкриті двері” вручатимуть 3 грудня у Києві. Її отримають найдоступніші локації України та ініціативи, що просувають ідею доступності.

Взяти участь можуть як комерційні заклади, так і публічні простори та локальні ініціативи, що є доступними та зручними для маломобільних груп населення, а також активісти, які змінюють простір довкола себе на доступний. Подати заявку на участь у конкурсі можна за посиланням.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...