Вчені знайшли спосіб робити дешеве пальне на водні для автомобілів

Дослідники пропонують розчіпляти воду за допомогою сонячної енергії.

Команда вчених з Ізраїлю стверджує, що зробила великий і важливий крок у напрямку створення екологічно безпечних автомобілів з двигунами, які працюють на водні. Спалювання водневого палива давало б необхідну кількість енергії і не містило вуглецевих парникових газів. Це дозволило б зупинити кліматичні зміни на планеті. Однак, є проблема: чистий водень майже неможливо знайти на Землі. А промислове його добування на сьогодні здебільшого неефективне і супроводжується викидами значної кількості вуглекислого газу, пише Times of Jerusalem.

Одне з головних потенційних джерел водню – це вода. Гіпотетично можна розчепити її молекули на окремі гази: водень і кисень. Вони, у свою чергу, почали б знову взаємодіями між собою, що призвело б до виділення великої кількості енергії і водяної пари. Однак, до цього часу вчені вважали, що це не можливо зробити без затрати ще більшої енергії, яку потрібно згенерувати якимсь іншим способом.

Команда дослідників з ізраїльського Університету Бен-Гуріон стверджують, що знайшли спосіб, як можна дешево і швидко виготовляти водневе паливо для автомобілів. При цьому, в запропонованому ними хімічному процесі використовується сонячна енергія, а не виготовлена якимсь іншим не екологічним способом. Вчені Арік Йочеліс і Айріс Вісоли-Фішер з Університету Бен-Гуріон пояснили, що розробили хімічний механізм, при якому пероксид водню (H2O2) фотохімічно розбивається на два різні гази за допомогою фотоелектродів оксиду заліза (Fe2O3). В процесі використовується доступна в природі сонячна енергія, що значно здешевлює метод розщеплення.

«Ми продемонстрували, що механізм фотохімічної реакції належить до сімейства хімічних реакцій, за які професор Герхард Ертль отримав Нобелівську премію з хімії десятиліття тому. Наше відкриття розчищає шлях для нових стратегій фотохімічних процесів», – сказав Йочеліс.

Читайте також  Вчені знайшли речовину, яка блокує коронавірус

 

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...