В Україні набув чинності скандальний закон: Андріївську церкву передадуть Константинополю

Між Україною та Вселенським патріархатом буде підписано “охоронну угоду” щодо використання церкви.

В Україні набув чинності закон про передачу Андріївської церкви в користування Вселенському патріархату. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Згідно з законом, Андріївська церква Національного заповідника “Софія Київська” передається в постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій для забезпечення реалізації прав громадян на вільне віросповідання.

“Використання Андріївської церкви Вселенським Патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини”, – наголошується у документі.

Окрім цього Україна і Вселенський патріархат підпишуть “охоронну угоду” щодо Андріївської церкви.

Варто нагадати, що Верховна Рада 18 жовтня 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївською церквою в Києві, що входить до Національного заповідника “Софія Київська”. Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави.

Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...