Рабство у 21 столітті: зловмисники утримували в неволі та змушували важко працювати 94 людини (ФОТО/ВІДЕО)

Прокуратура міста Києва, спільно з столичним Управлінням по боротьбі з торгівлею людьми м. Києва, затримала 13 учасників злочинної групи, які утримували у неволі 94 людини, примушуючи їх безоплатно працювати на найтяжчих роботах.

Замовниками «живого товару» виявилася сімейна пара — громадянин Грузії і громадянка України — власники сільськогосподарського підприємства, розташованого в Одеській області, повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Троє вербувальників ромської національності, на центральному залізничному вокзалі у Києві, підшуковували для них потенційних жертв.

Зловмисників цікавили переважно особи, що перебували у скрутних життєвих обставинах та не мали постійного місця проживання. Їм вони пропонували роботу із зарплатою 500 гривень на день, безкоштовне житло та харчування. Завербованих людей приводили до автомобілів, на яких потім доправляли на Одещину.

За кожну доставлену замовнику особу вербувальники отримували 500 грн.

По приїзду до місця призначення у завербованих робітників відбирали паспорти та мобільні телефони. Потім їх поселяли у барак, де у кожній кімнаті у нелюдських умовах та в антисанітарії проживали 15–20 людей, як чоловіки так і жінки.

Працювати змушували безоплатно по 13 годин на добу, на великих, за площею, полях.

При цьому, потерпілі постійно піддавалися фізичному та психологічному насильству з боку охоронців. Тих робітників, які відмовлялися працювати або намагались втекти, жорстоко били.

За результатами кількамісячної оперативної розробки, яку провели працівники столичної прокуратури та Нацполіції, членів злочинної групи вдалося встановити та затримати.

Близько 94-х людей, які перебували в них у рабстві, вже звільнили. Найстаршому зі звільнених 67 років, наймолодшому — 14. З усіма потерпілими, наразі, працюють правоохоронці та лікарі.

У межах слідства у зловмисників провели низку санкціонованих обшуків, у ході яких вилучили докази протиправної діяльності, велику кількість зброї та набоїв.

На сьогодні, усім тринадцятьом затриманим оголошено підозру за ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людьми) та обрано запобіжні заходи. Трьом фігурантам — у вигляді тримання під вартою без права на заставу, дев’ятьом — арешт із заставою, ще одній підозрюваній — цілодобовий домашній арешт.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...