У Верховній Раді підготували “сюрприз” для школярів: чого чекати батькам вже зовсім скоро

Нардепи хочуть повернути в школи щорічні медичні огляди. Вони пропонують Міністерству охорони здоров’я розробити правила проведення обов’язкових медінспекцій і виділяти на них з бюджету гроші.

Свою ініціативу депутати зареєстрували у вигляді звернення до уряду. Вони відзначають: в країні не ведеться робота з профілактики та попередження захворюваності серед школярів.

“Навіть проведення періодичних профоглядів ніяк не контролюється. Школярам видають бланки і відправляють самим проходити огляди у педіатра. Практика показує, що найчастіше це лише формальне заповнення документа. Ще гірша ситуація в сільській місцевості, де доступ до медичної допомоги обмежений”, – йдеться в документі.

Щоб виправити ситуацію, парламентарії пропонують зобов’язати Міністерство охорони здоров’я і Міносвіти розробити правила, за якими школи раз в рік повинні запрошувати комісію лікарів для обов’язкового огляду. Перевіряти здоров’я учнів повинні педіатр, стоматолог, окуліст, ЛОР, хірург-ортопед, фтизіатр (лікар, який спеціалізується на лікуванні туберкульозу) і медичний психолог. Вони ж будуть направляти дітей на обов’язкове вакцинування, а гроші на це нардепи пропонують виділяти з держбюджету.

Батьки в думках розійшлися.

“У мене є сімейний лікар, у якого ми спостерігаємо, з яким уклали декларацію. Він знає, що і як зі здоров’ям моєї дитини, і давно знайшов спільну мову з ним. Навіщо мені якісь лікарі, які невідомо звідки приїдуть в школу і оглядатимуть усіх підряд, не розбираючись, що за дитина?” – обурюється Світлана Русанова.

А ось Ігор Перевертун, навпаки, вважає, що медогляди в школах не завадять:

“Найчастіше через завантаженість немає часу сходити на медогляд в поліклініку, і до лікаря звертаємося, коли дитина вже хворіє. Якщо його будуть оглядати в школі, навіть побіжно, великий шанс, що якусь гидоту знайдуть раніше, ніж вона переросте в щось серйозне. Так що я цілком за“.

Варто нагадати, що в Україні стали часто помирати учні на урока. Фізично здорові і активні діти все частіше помирають з невідомих причин.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...