Прикарпатка у 93 роки вперше в житті отримала паспорт (фото)

93-річна українка, яка більшість життя прожила в Німеччини, вперше отримала паспорт у консульстві України у Франкфурті-на-Майні.

Про це повідомляється на сторінці консульства у Facebook.

Як повідомили Фіртці у консульстві, жінка є уродженкою села Завій Калуського району Івано-Франківської області. Під час Другої світової війни була вивезена до Німеччини на примусові роботи.

Вона хотіла повернутися до України після війни, але дізналася, що українців із західних регіонів відправляють одразу до Сибіру.

“Єдиний наявний у неї документ – підтвердження Греко-католицьким парохіяльним урядом в Завою (написання збережено в оригіналі) про її походження – врятував її від страшної долі багатьох українців, які після каторжних робіт в Німеччині мусили пройти концтабори в радянському Сибіру”, – розповіли в консульстві.

М.Цебак залишилися в Німеччині, але отримувати німецьке громадянство категорично відмовилася, натомість мала унікальний документ – посвідчення особи без батьківщини.

“І от, після кількох місяців здійснення необхідних формальностей, пані Марія Цебак отримала свій перший і такий довгоочікуваний паспорт громадянина України!”, – зазначили в посольстві.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...