Олег Гончарук потрапив в топ-10 українських губернаторів-мільйонерів

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук минулого року заробив разом зі своєю дружиною більше 2 млн гривень.
1439247271_predstavlennya-golovi-oda-oleg-goncharuk-andriy-trotsenko_3769__large1

Минулого року голови обласних державних адміністрацій України на всіх заробили близько 20 млн гривень. Таку цифру Главком отримав, проаналізувавши всі декларації про доходи чиновників за 2015 рік. У середньому на “людину” вийшло близько 80 000 на місяць. Вельми непогано, якщо враховувати, що зарплата обласних керівників набагато нижча. Наприклад, офіційний оклад голови Одеської області Міхеїла Саакашвілі – 5644 гривні, пише Курс.

Якщо ж ураховувати ще й гроші в банках, інвестиції в цінні папери й компанії, а також доходи й заощадження сімей, то достаток керівників облдержадміністрацій виявиться більший ще в кілька разів. За найскромнішими підрахунками, на кінець минулого року загальний статок керівників ОДА становив близько 80 млн гривень. І це тільки гроші.

Додайте нерухоме майно та особистий транспорт, вартість якого оцінити практично надскладно – у деклараціях інформація про землю, квартири та машини чиновників не деталізується, тому визначити хоча б приблизний п”райс” чиновницького майна неможливо.

Та левова частка статків належить першій десятці обласних голів. Головні джерела “не основного” заробітку цих держслужбовців – дивіденди і продаж майна. Нерідко чиновники вказують у декларації, що заробили викладанням або на продажі авторських прав.

Проаналізувавши усі декларації чиновників за 2015 рік, журналісти визначили 10 найбагатших голів облдержадміністрацій.

В цьому рейтингу голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук посів 7-ме місце. Особисті статки намісника у 2015 році склали 1,2 млн гривень. Дружина голови ОДА отримала минулого року 1,07 млн гривень.

За Гончаруком офіційно рахується 775 кв. м нерухомості і 2299 кв м землі. У голови ОДА три машини: Mitsubishi Lancer, 2006 р. в.; Daewoo Lanos, 2004 р. в.; Audi Q6, 2015 р. в.

До того як стати головою Івано-Франківської ОДА, Олег Гончарук був депутатом місцевої міської ради від фракції “Фронт змін”. Також у Гончарука є досвід роботи в кондитерському бізнесі – він працював директором кондитерської компанії “Лігос”.

У 2015 році чиновник отримав свій мільйон від продажу майна, значиться у його декларації про доходи. Дружина ж займалася бізнесом.

Цікаво, що родина Гончарука не має заощаджень у банках. Не зберігає пара заощадження й у цінних паперах. Можна припустити, що усі гроші пішли на покупку престижного авто – минулого року в гаражі голови ОДА з’явився новенький позашляховик Audi Q5. Такий автомобіль залежно від комплектації в Україні коштує від 1,2 до 1,8 млн гривень.

Першість у ТОП-10 голів ОДА за головою Київської облдержадміністрації Максимом Мельничуком, який отримав минулого року 2,33 млн гривень. На останньому місці – голова Донецької ОДА Павло Жебрівський із доходом півмільйона гривень.

 

передає http://kurs.if.ua/

РЕКЛАМА: