Науковці виявили у дитячих іграшках речовину, яка викликає paк

Дитячі іграшки, на перший погляд, виглядають досить безпечними. Насправді науковці з Плімутського університету (Велика Британія) виявили небезпечну речовину, яка міститься у цих предметах.

Мова йде про важкий кaнцeрогенний метал кадмій, пише 24 канал.

Вони провели аналіз багатьох предметів, які широко використовують у повсякденному житті і виявили цю речовину у пластикових іграшках, керамічних виробах і фарбах.

Чим небезпечний кадмій? Метал може накопичуватися в організмі. Вдихання кадмію може призвести до захвоpювань, часто смepтeльних, диxальних шляхів і ниpок. Велика концентрація металу в оpганізмі може спричинити негайне уpaження пeчінки та ниpок. Також кадмій може призвести до розвитку oнкoзахвоpювань.

Кадмій використовується для створення яскраво-червоного, оранжевого або жовтого кольору, проте згодом шар фарби з речей починає відпадати. Цей метал може потрапляти скляні предмети в процесі переробки.

Концентрація кадмію у середовищі не повинна перевищувати 50-800 частинок на мільйон частинок повітря. Проте на поверхні певних предметів концентрація кадмію перевищує багато разів рекомендовані або допустимі рівні.

Аналіз показав, що найвищий вміст металу виявили на поверхні старих і нових склянок і пляшок, до того ж, кадмій зафіксували у складі фарб, що використовуються для створення малюнків, логотипів і написів (метал був виявлений в 70% випадків).

Найвищий рівень кадмію – 40 тисяч частин на мільйон частинок повітря знайшли на кераміці. На старих пластмасових виробах концентрація кадмію сягала до 35 тисяч частин на мільйон частинок повітря.

 

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...