Гуцульські традиції підкорюють Польщу (фоторепортаж)

У Національному музеї відкрито виставку в рамках проекту «Панни – Мадонни – Гуцулки» польської мисткині, професорки Академії образотворчого мистецтва ім. В. Стшемінського в Лодзі Дороти Сак.

Своїм проектом, на погляд авторки, вона завдячує знайомству з етнічно-географічним регіоном Гуцульщини ще в далекому 2007 році. Відвідини багатого народними традиціями регіону України надихнули на співпрацю викладачів та студентів Лодзької академії з Національною академією мистецтв у Львові. Результатом такої творчої співпраці стала реалізація у 2015-2016 роках проекту «Символи ідентичності – традиції та сучасність», пишуть Версії з посиланням на сторінку Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Мету цього мистецького поступу автори бачать у ствердженні належності Польщі та України в єдиному європейському просторі культур і найкращий спосіб віднайти цю схожість проявляється в розмаїтті багатих народних традицій, зокрема карпатської Гуцульщини.

Проект «Панни – Мадонни – Гуцулки» став наступним етапом у поглибленому вивченні й сучасній інтерпретації культурної гуцульської спадщини польською мисткинею. В ньому Дорота Сак порушує питання ідентичності сучасного європейця і вбачає цю відповідь у пізнанні досвіду, акумульованого в культурі гуцульських верховинців. Адже саме в Карпатах місцеві мешканці проявляють велику турботу до прадавніх традицій, підтримуючи їх для сучасного та прийдешніх поколінь. А гуцульський одяг, за визнанням пані Дороти, у реальній дійсності виявився ще більш інтригуючим, аніж у творах мистців ХІХ століття. Традиції його виготовлення та декорування лягли в основу створення нею представлених на виставці моделей одягу.

Окремі елементи в роботах польської дослідниці належать до гуцульського вбрання, а техніка плісерування, декоративні деталі (до прикладу, китиці-«дармовиси») є лише інтерпретацією традиційних орнаментів та методів обробки тканини. Загалом, проект «Панни – Мадонни – Гуцулки» є не лише власною інтерпретацією творчих пошуків, але й спробою зацікавлення сучасників витоками народного мистецтва.

Роботи Дороти Сак експонувалися на багатьох виставках у Польщі та за кордоном, нині ж творчістю польської гості насолоджуються коломияни і гості нашого міста.

Віта БОЙЧУК

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...