Чому пoмeрлих хoвають не раніше третього дня. Відповідь священика

Як би нам не хотілося жити вічно, людям судилося помupaти. Тому клопоти з похopoнами рано чи пізно торкнуться кожного. Важливо знати, як підготуватися до цього дня, а головне — коли відправляти в останню путь помepлого.

За православним канонам прийнято ховати помepлого на третій день після смepті. Чому третій день? У п’ятницю Христос помep, в неділю воскрес. Звідси і 3 дні. Далі за християнським канонам до третього дня душа знаходиться на землі, а от з 3-го по 9-й день їй показують загрщбний світ.

Як стверджують святі отці, протягом трьох днів душа помepлого перебуває біля його тшла. Якщо ми поховаємо тіло, то їй не буде куди відправитися.

В цей період між тiлом і душею ще зберігається взаємозв’язок, який ні в якому разі не можна обривати. Душа в останні три дні повинна перебувати вдома, серед близьких людей.

А ось з 9-го дня для душі помepлого починається найважчий період. Вона йде по поневірянням, де пізнає всі свої гріхи. В період з 9-го по 40-й день близьким рекомендують молитися за помepлого. На 40-й день душа постає перед судом Божим, де визначається, куди вона потрапить. Бажано на 3-й, 9-й та 40-й дні замовляти панахиду.

До 40-го дня рідні помepлого потрібно утриматися від веселощів. Навіть якщо в цей період заплановано весілля або хрестини, то їх краще відкласти.

РЕКЛАМА:
загрузка...