У Франківську визначились, яким буде пам’ятник Степану Пушику

19 лютого, конкурсна комісія визначилася з переможцем ескізного проекту пам’ятника українському письменнику, літературознавцю, журналісту, громадсько-культурному та політичному діячу, професору Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Степану Григоровичу Пушику.

На розгляд конкурсного журі було представлено дві роботи, пише прес-служба департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.

Перша від авторського колективу у складі скульптора Володимира Семківа та архітектора Юлії Семків:

Друга — скульптора Володимира Довбенюка:

До презентації ескізів майбутнього пам’ятника долучилась родина Степана Пушика. Близькі письменника висловили свою думку щодо того, якою б вони хотіли бачити скульптуру та де її розмістити.

За результатами відкритого голосування, конкурсним журі присуджено перше місце ескізній пропозиції скульптора Володимира Семківа та архітектора Юлії Семків. Також вирішено, що переможцю конкурсу потрібно доопрацювати макет пам’ятника, врахувавши пропозиції членів журі та членів родини Степана Пушика.

Довідково:

Степан Григорович Пушик народився 26 січня 1944, с. Вікторів Галицького району Івано-Франківської області. Був заслуженим діячем мистецтв України, народним депутатом України першого демократичного скликання та головою підкомісії з питань національних меншин Комісії культури і духовного відродження. Входив до опозиційної Народної Ради (1990—1994). Степан Пушик — автор одного з найбільших щоденників у світі. Цей щоденник налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок.

Помер письменник у ніч з 13 на 14 серпня 2018 року. Поховали Степана Пушика у рідному селі на Прикарпатті.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...