Посадовців франківської лікарні підозрюють у незаконному відчуженні медичних приладів

Івана-Франківська центральна міська клінічна лікарня купила оксигенатор, а відтак через благодійний фонд продала його невідомим особам.

Про це йдеться в ухвалі Івано-Франківського міського суду, пише  Курс.

Івано-Франківський відділ поліції відкрив кримінальне за фактом розтрати матеріальних цінностей та бюджетних коштів посадовими особами Івано-Франківської ЦМКЛ під час закупівель протягом 2017-2018 років

Під час досудового розслідування встановлено, що в квітні 2017 року посадовці лікарні купили медичні прилади – оксигенатори для дорослих, марки ІNSPIRE з комплектом магістралей для екстракорпорального контуру загальною вартістю 39 900 грн.

Вже у жовтня 2017 року цей прилад за документами був безкоштовно переданий БО “Фонд сприяння розвитку охорони здоров’я та вдосконалення медичного обслуговування населення” із зазначенням вартості в розмірі 13 300 грн.

Однак, за показами головної бухгалтерки фонду, оксигенатор до благодійної організації фактично не передався, а був реалізований невідомій особі в жовтні 2017 року.

За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, БО “Фонд сприяння розвитку охорони здоров’я та вдосконалення медичного обслуговування населення” очолює заступник головного лікаря Івана-Франківської ЦМКЛ Олег Ціхонь.

За клопотанням слідчих, суд доручив провести автотоварознавчу експертизу у кримінальному провадженні і з’ясувати, яка ринкова вартість аналогічного оксигенатору станом на жовтень 2017 року, коли за версією слідства, посадовці лікарні продали медичний прилад.

Оксигенатор призначений для насичення крові киснем і видалення з неї вуглекислого газу. Зазвичай використовується під час кардіохірургічних операцій або для поліпшення кровообігу у людей, які страждають від захворювання серця або легенів.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>
Загрузка...


загрузка...