Дітей і вчителів чекають новації: представлений законопроект про повну загальну середню освіту

Після створення нової української школи, в Україні тепер хочуть реформувати середню освіту. 

Сьогодні на засіданні уряду був презентований законопроект про повну загальну середню освіту, який подали до Верховної Ради, повідомляє Міністерство освіти і науки.

Як розповіла голова відомства Лілія Гриневич, документ пропонує нові можливості для учнів, новації для вчителів, для батьків і освітніх управлінців.

Як це відіб’ється на учнях

Школярам пропонуються реальні механізми визначення власної освітньої траєкторії.

“Для учнів з особливими освітніми потребами побудова такої траєкторії – можливість для успішної інтеграції в життя звичайної школи.

Для дітей, які серйозно вчаться ще поза школою, наприклад, ходять на спорт або в музичну школу, – це можливість зарахувати отримані не в закладі знання, а вільний час використовувати на домашнє завдання чи іншу роботу.

Для учнів, які перебувають на домашньому навчанні, цей механізм дозволить просто і безпечно зарахувати свої навчальні досягнення і отримати документ про повну загальну середню освіту”, – пояснила міністр.

Для роботи по індивідуальної траєкторії учень або його батьки повинні подати заяву в школу, після чого педагоги, школяр і батьки складають навчальний план і подається на затвердження педради та директора. Для підтвердження знань, який учень отримує поза школою, проводиться річний оцінювання.

Також школярі зможуть слухати предмети поза навчальним планом, для чого можуть бути створена збірна учнів з паралельних класів, яка зможе вибрати той предмет, який їм цікавий і вони хочуть його вивчати, якщо немає в їх навчальній програмі.

Доплата вчителям і підвищення кваліфікації за рахунок держави

Закон дасть широкі можливості для вчителів, зокрема реальну педагогічну автономію, наприклад, створювати навчальні програми, власну систему оцінювання, зможуть підвищувати кваліфікацію за рахунок держави.

Читайте також  На Донбасі в запеклому бою з окупантами загинув 32-річний воїн (фото)

Також можливі доплати від 10 до 20% від зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Ще одна новація – педінтернатура.

“Педінтернатура передбачатиме, що молодий учитель, після навчання прийшовши в школу, отримає наставника, який буде консультувати, направляти і займатися його благополуччям і розвитком.

При цьому наставник буде отримувати 20% доплату до зарплати за таку супервізою і буде особисто зацікавлений в успіху молодого вчителя”, – пояснила Гриневич.

Чи задоволені залишаться і батьки школярів

Як мінімум, вчителі матимуть первинні медичні навички, щоб надати медичну допомогу дитині в разі потреби – в деяких випадках можуть навіть врятувати життя.

Батьки отримають можливість ініціювати аудит школи, коли маєте проблеми в роботі навчального закладу і вичерпали всі можливості вирішити питання разом з адміністрацією школи.

Три моделі для освіти дітей нацменшин:

перша модель передбачена для корінних народів України, які не проживають в своєму мовному середовищі.
Перш мова йде про кримських татар. Для них в першу модель закладено навчання на мові корінного народу з 1 до 11 (12) класу поряд з ґрунтовним вивченням української мови.

друга модель для шкіл з мовою навчання національних меншин, мови яких відносяться до мов ЄС.
У 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу повинен займати українську мову з поступовим збільшенням обсягу, щоб в 9 класі досягти позначки не менше 40% предметів, які вивчаються на державну мову. У старшій школі цей показник повинен досягти 60%.

третя модель буде працювати для інших національних громад України.
Вона стосується російськомовного нацменшини. Там початкова школа також буде мовою нацменшини разом з вивченням української, а з 5 класу не менше 80% навчального часу буде читатися на державну мову.

Читайте також  Пішов служити і повернувся у труні: 19-річного хлопця розстріляли на посту, бо не дав грошей

Як нещодавно стало відомо, українським школярам більше не будуть видавати атестати – їх замінять на свідоцтва про повну загальну середню освіту. У Міносвіти зазначили, що для доступності цих документів для осіб з вадами зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

А ось вчителі проходитимуть своє ЗНО. Скоро вчителя молодших класів зможуть взяти участь в сертифікації, проходження якої забезпечить їм підвищення кваліфікації і 20% надбавки до зарплати.

Педагоги бояться невдачі на сертифікації і загрожують її саботувати, а батьки не проти перевірки.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...