Невтішні прогнози: прикарпатців закликали підготуватись до можливої евакуації

Від негоди на Прикарпатті уже постраждало понад 50 населених пунктів області, більш як 300 домогосподарств, 35 осіб евакуйовано.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив в.о. начальника обласного управління ДСНС Ігор Оксентюк.

За його словами, наразі задіяні у ліквідації наслідків негоди 98 чоловік особового складу ДСНС. Крім цього очікується підмога з центрального управління та з сусідніх областей.

Циклон, який приніс дощі, прийшов з Балкан. Надзвичайники попереджають, така погода може зберігатись щонайменше ще впродовж двох тижнів. Не виключають утворення селевих потоків у горах.

Головний надзвичайник Прикарпаття звернувся до мешканців краю, щоб готувались до можливої евакуації.

«Я не хочу, щоб були панічні настрої, але остерігатись необхідно. Прошу мешканців уважно слідкувати за прогнозами й нашими повідомленнями. Також люди повинні бути готові до евакуації внаслідок надзвичайних ситуацій. У нас гірські рятувальники вийшли на надання допомоги сімейній парі, яка пішла у гори. На мою думку, це безвідповідально», – каже Оксентюк.

Нагадаємо, 21 – 22 травня на Днiстрi в дiлянцi Галич – Нижнiв – Залiщики очiкується пiдйом рiвнiв води на 2 – 3 м над рiвнями 20 травня на 8.00 год ранку. Мiсцями початкове затоплення заплав, часткове пiдтоплення с/г угiдь.

У зв’язку iз значними дощами 21 – 22 травня на рiчках басейну Днiстра очiкується продовження пiдйому рiвнiв води на 1,5 – 2,5 м над рiвнями 21 травня станом на 8.00 год. Подальше затоплення заплав, с/г угiдь.

При значних дощах формування значного мiсцевого та схилового стоку, в горах iснує загроза утворення селевих потокiв.

Можливе часткове пiдтоплення прирiчкових населених пунктiв, госпоб’єктiв у Галицькому, Долинському, Калуському, Надвiрнянському, Богородчанському, Тисменицькому, Тлумацькому, Снятинському, Рожнятiвському районах.

РЕКЛАМА:
загрузка...