У туристичному Яремчі отруїлися четверо дітей із Запоріжжя

За інформацією Яремчанської міської лікарні, встановлено випадок захворювання на кишкову інфекцію серед дітей, які прибули в Івано-Франківську область на відпочинок у складі дитячої групи до приватної садиби ПП «У Мирона», що в місті Яремче.

17 дітей та двоє вихователів із Запоріжжя приїхали 26 травня, а вже ввечері 27 травня трьом дітям стало погано. Наступного дня, 28 травня, до інфекційного відділення Яремчанської міської лікарні було шпиталізовано ччотирьох дітей, інформують “Вікна” з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

В усіх хворих встановлено попередній діагноз “гострий гастроентероколіт”. Стан хворих розцінювався як задовільний, середнього ступеня важкості, скарги були на загальну слабкість, температура тіла складала 37,5-38 градусів С, був пронос 1-2 рази на добу, нудота, блювота, болі в животі.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області створило комісія з розслідування факту отруєння. Під час санітарно-епідеміологічного обстеження закладу встановлено, що відпочинок дітей проводився згідно з цивільно-правовою угодою між власником садиби та керівником дитячої на послуги проживання та харчування дітей.

Не зважаючи на численні інформування Головного управління Держпродспоживслужби в області, даний заклад не був включений до переліку дитячих відпочинково-оздоровчих закладів Івано-Франківської області.

Керівники дитячої відпочинкової групи та власники садиби не попередили органи місцевого самоврядування за 10 днів про заїзд дітей. Власник садиби не зареєстрований як оператор ринку харчових продуктів. Обстеження закладу перед заїздом дітей не проводилось.

Під час епідобстеження відібрано проби води, змиви на вміст патогенної мікрофлори.

Головне управління Держпродспоживслужби в області готує наказ про проведення позапланової перевірки приватної садиби «У Мирона». За результатами перевірки будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства, готуються матеріали для передачі в правоохоронні органи.

Читайте також  Сала відома вартість проїзду платними дорогами в Україні

Епідеміологи звертають увагу керівників, власників, організаторів літніх дитячих таборів, інших закладів оздоровлення та відпочинку дітей на персональну відповідальність за безпеку та якість перебування дитини у закладі, за її здоров’я та самопочуття. І нагадують, що вимоги до організації відпочинку однакові для всіх видів таборів і передбачені цілою низкою нормативних документів.

Також Головне управління Держпродспоживслужби в області у зверненні до батьків зазначило, що задля безпеки потрібно цікавитись, куди вони їдуть. Заклад відпочинку та оздоровлення для дітей повинен мати відповідну акредитацію, бути обстеженим та мати погодження на початок роботи від обласної акредитаційної комісії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.